Kayseri’de Balkona astığı havlu İngiliz bayrağına benziyor diye gözaltına alındı

Kayseri Valiliği, kuruması için balkonuna İngiliz bayrağına benzeyen bir havlu asan yabancı uyruklu kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Kayseri’de Balkona astığı havlu İngiliz bayrağına benziyor diye gözaltına alındı

Kayseri Valiliği, yaptığı bir açıklamayla balkonuna İngiliz bayrağına benzeyen bir havlu asan yabancı uyruklu bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Açıklamada, “Söz konusu havluyu kurutmak için balkonuna astığını iddia eden yabancı uyruklu şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır,” denildi.

Gözaltına alınan İran uyruklu Mohammad Reza K. ifadesinde, ıslak olan havlusunu kurutmak için balkona astığını ve provokatif bir niyetinin olamadığını belirtti.

Akşam saatlerinde yaşanan olayda, Reza K.’nın balkonuna astığı havluyu “İngiliz bayrağına” benzettikleri için mahalleli tepki göstermiş ve polise ihbarda bulunmuştu.

 

Daha önce de ‘Haçlı bayrağı’ krizi yaşanmıştı

Kayseri’de, 2008 yılında da “bayrak krizi” yaşanmıştı. Anadolu uygarlıklarını anlatan “Anatolia”isimli belgeselin çekimleri sırasında Tarihi Kayseri Kalesi surlarına asılan Bizans bayraklarına Kayserililer tepki göstermişti. Bölgede toplananlar “Biz Müslümanız, bu haçlı bayraklarının burada ne işi var” diyerek belgesel ekibine tepki göstermiş, tepkilerin çoğalması üzerine belgeselin yönetmeni Tanyolaç Türkben, polisi arayarak yardım istemişti.

Daha sonra Bizans bayrakları surlardan indirilmiş ve 30 kişilik belgesel ekibi malzemelerini toplayıp bölgeden uzaklaşmıştı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler