Kayseri Tabipler Odası Başkanı: 70 civarında doktor koronaya yakalandı!

Kayseri Tabipler Odası Başkanı Hüseyin Per, İstanbul hariç birçok ilde 70 civarında doktorun koronavirüse yakalandığını iddia etti. Per, 4 doktorun da entübe olduğunu aktardı.

Kayseri Tabipler Odası Başkanı: 70 civarında doktor koronaya yakalandı!

 

SiyasiHaber

Kayseri Tabipler Odası Başkanı Hüseyin Per, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama “Covid pandemi kliniklerinde ve yoğun bakın servislerinde ve acil polikliniklerde çalışan tüm çalışanlarımıza kliğini olsun olmasın test yapılmalıdır. İspanya ve İtalya’da hastaların % 15’i hekimler” açıklamasını yaptı

Per, “Bu iki ülkede kayıpların %12’si sağlık çalışanları. Ülkemizde 4 hekimimiz entübe Allah yardımcıları olsun. Hekimlerimizi korumazsak hastanelerimizde kimler çalışacak. Birçok ilde (İstanbul hariç) 70 civarında hekimimizin covid+ olduğunu biliyoruz” dedi.

8FxInG

Entübe nedir?

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla, suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna (trakea) içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler