'Katil Erdoğan’ sloganına beraat: Suç kastı yok

Ankara Güven Park’ta yaşanan bombalı saldırıyı protesto ettikleri eylemde “Katil Erdoğan hesap verecek" sloganı attıkları gerekçesiyle yargılanan 9 kişi hakkında, suç kastı olmadığından beraat kararı verildi.

'Katil Erdoğan’ sloganına beraat: Suç kastı yok

Ankara Güven Park’ta 13 Mart 2016 tarihinde yaşanan bombalı saldırıyı Adana’da düzenlenen eylemde protesto etikleri sırada "Katil Erdoğan hesap verecek" sloganı attıkları gerekçesiyle yargılanan 9 kişi beraat etti. Adana 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla açılan dava kapsamında yargılanan Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Avukat Sevil Aracı Bek, Mehmet Ali Oruç, Aydın Yiğit, Necmettin Sercan Şahin, Sinan Tunç, Dilara Akgöz, Şeker Toktaş, Ferhat Türetken ve Haşim Çağrı'nın bugün karar duruşması görüldü. Duruşmaya sanıkların avukatları hazır bulunurken, yapılan savunmadan müvekkillerinin beraat etmesini talep etti. Mahkeme heyeti, suç kastı ile hareket edilmediğine kanaat getirerek 9 kişi hakkında beraat kararı verdi.

Ne olmuştu?

Ankara Güven Park’ta 13 Mart 2016’da gerçekleşen bombalı saldırının ardından, Adana Emek ve Demokrasi Güçleri saldırıya tepki göstermek için 15 Mart akşamı “Savaşa karşı barış, ölüme karşı yaşam içerde ve dışarda savaşa hayır, sivil katliamlara sessiz kalmayacağız” pankartı ile yürüyüş yapmak isteyenlere polis müdahale etmişti. Savcılık, 63 kişiye “Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama” iddiası ile dava açmış. 9 kişiye ise atılan slogandan dolayı Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiası ile dava açmıştı.

Mezopotamya Ajansı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler