Kanal İstanbul ihalesi Bakanı koltuğundan etti, ihale iptal edilmedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. Turhan’ın yerine Erdoğan’ın İBB’de birlikte çalıştığı Adil Karaismailoğlu atandı. Kulislere yansıyan bilgilere göre görevden alınma sebebi Kanal İstanbul ihalesi. Bakan görevden alınmasına rağmen ihale iptal edilmedi.

Kanal İstanbul ihalesi Bakanı koltuğundan etti, ihale iptal edilmedi

 

SiyasiHaber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alınırken yerine Adil Karaismailoğlu atandı. Kulislere yansıyan bilgilere göre, Cahit Turhan’ın görevden alınma nedeni Kanal İstanbul’un öncü ihalesi tarihi Odabaşı ve Dursunbey köprülerinin taşınma ihalesi. Erdoğan ihaleye karşı değil, ihalenin zamanlamasına karşı. Bu nedenle de Cahit Turhan’ın görevden alındığı konuşuluyor.

Adil Karaismailoğlu: 1969 Trabzon doğumlu olan Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisi mezunu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı.1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT'nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler