Kanal İstanbul ÇED toplantısında HDP'li Üstün'den susturan konuşma: Yıkımın ÇED'i olmaz!

Kanal İstanbul Projesi için ÇED toplantısı öncesinde polis yaşam savunucularının içeriye girmesini engellemeye çalıştı. Toplantı salonuna giren HDP Ekoloji Komisyonu üyesi Prof. Dr. Beyza Üstün, toplantının usulen yanlış yapıldığını vurgulayarak yaşam savunucularını salonu terk etmeye çalıştı.

Kanal İstanbul ÇED toplantısında HDP'li Üstün'den susturan konuşma: Yıkımın ÇED'i olmaz!

Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonunda Kanalistanbul Projesi için Çevresel Etki Değerlendirilmesi (ÇED) Raporu Bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı öncesinde içeriye alınmayan yaşam savunucuları ile polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Üstün: Toplantı usulen yanlış

Toplantının yapıldığı salona giren HDP Ekoloji Komisyonu üyesi Prof. Dr. Beyza Üstün toplantının usulen yanlış yapıldığını, bu toplantının tüm İstanbul halkını ilgilendirdiğini ve halkın da bu toplantıya alınmadığını söyleyerek tüm yaşam savunucularını salonu terk etmeye çağırdı. Üstün şöyle konuştu:

Usulen yanlış yapıyorsunuz. Burası halkın buluştuğu bir yer değil. Dolayısıyla katılımı hiç olamaz. İki nedenle... Danıştay aldığı kararlarda şunu söyler Bu yapılacak olan projenin yapıldığı yerler de dahil olmak üzere etkilenen herkese haber vermek zorundasınız. Usulen yanlış yapıyorsunuz. Buranın halkı yok burada. Bu kanal İstanbul’u ilgilendiriyor, bu kanal halkı ilgilendiriyor. Sadece Arnavutköyü değil, Küçükçekmece’yi değil Danamandra’yı değil... Yaptığınız suçtur.

Prof. Dr. Beyza Üstün, konuşmasına başladığında salon sesizliğe büründü. Üstün'ün konuşması toplantıya katılan çok sayıda kişi tarafından alkışlandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler