Kanal bahane rant şahane

Kanal İstanbul çevresinden arsa alan isimler tartışılmaya devam ediyor. Katarlılar ve Berat Albayrak’ın aldığı arsalar gündemdeyken, aynı bölgede hükümete yakınlığı ile bilinen Kalyon Holding, Ege Kimya, Sabancılar ve Koçların da arsa topladığı ifade edildi. Bölgede arsa metrekare fiyatları 5 yılda 80-100 Tl’den 800-100 TL’lere ulaştı

Kanal bahane rant şahane

 

 

SiyasiHaber

Milyonlarca insanın itirazına rağmen AKP hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yapımında  ısrar etttiği Kanal İstanbul projesi, çevresinde arsalar alan isimlerle de gündeme geliyor. Daha önce Katarlı yatırımcıların ve Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul çevresinden arsa satın aldığı haberleri çıkmıştı.  Kanal çevresinden arsa toplayan isimlere yenileri ekleniyor. Kanal İstanbul’a komşu arsa toplayanlar arasında Ortadoğu’dan, Uzakdoğu’dan, Pakistan’dan ve Avrupa’dan yatırımcıların dışında Türkiye’den Kalyon Holding, Ege Kimya, Sabancılar ve Koçların da bulunduğu dile getirildi.

DW Türkçe'ye açıklamalarda bulunan  Kanal İstanbul bölgesindeki emlak danışmanlarından Selman Berk’e göre Kalyon Holding 115 dönüm, Ege Kimya 202 dönüm, Sabancılar 600 dönüm, Koçlar ise bundan daha büyük bir arsa aldı.  Selman Berk, DW Türkçe’ye şunları söyledi: "Ortadoğu’lu, Uzakdoğulu, Pakistanlı bölgede yatırımcılar var.  Avrupalı yatırımcılar var.  Son 5 yıl içerisinde 3 kere satış yaptığımız arsalar var.  Fiyatlarına baktığımızda metrekaresi  80-100 liralardan satmaya başladığımız yer, bugünlerde metrekaresi 800 TL – 1000 TL arası satış görüyor. Bölgedeki imarlı arsa metrekareleri 500-600 dolarlara vuracak.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler