Kadriye Çavuş’u kaçıranlar yakalandı, mağdur kadın kurtuldu

Bugün şehirlerarası otobüsten darp edilerek kaçırılan Kadriye Çavuş, SiyasiHaber ve diğer sosyal medya kanallarında yayımlanan haberler ve kampanyaya dönüşen paylaşımlar sonucu kurtarıldı. Çavuş’u kaçıranların yakalandığı ve mağdur kadının koruma altına alındığı açıklandı.

Kadriye Çavuş’u kaçıranlar yakalandı, mağdur kadın kurtuldu

SiyasiHaber

Bir grup erkeğin Ankara-Mersin istikametinde yolculuk eden Villa Turizm şirketine ait otobüsten saat: 16.30 sıralarında darp edilerek kaçırılan Kadriye Çavuş, SiyasiHaber ve diğer sosyal medya kanallarında yayımlanan haber ve kampanyaya dönüşen paylaşımlar sonucunda kurtarıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çavuş’un kurtarıldığını paylaştığı twitter ile duyurdu. Soylu, Çavuş’un kaçırıldığı araca trafik ve asayiş birimleri tarafından el konulduğunu ve kaçıranların yakalandığını bildirdi. Soylu, Kadriye Çavuş’un Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerinin ve emniyetin koruması altına alındığını ifade etti.

Ne olmuştu?

Ankara-Mersin istikametinde hareket eden Villa Turizm'e ait otobüs Aksaray Tuana Turistik Tesisleri'nde verdiği molanın ardından hareket ederken, 06 BFJ 470 plakalı beyaz bir araç otobüsün önünü kesti ve araçtan inen saldırganlar otobüste bulunan Kadriye Çavuş adındaki kadını darp ederek kaçırdı.

Araçta bulunan yurttaşların müdahalesine rağmen, genç kadının akrabaları olduğu zannedilen saldırganlar kadını darp ederek yerlerde sürükledi ve otobüsten indirerek kaçırdı..

Villa Turizm'e ait otobüsün şoförünün kadını kaçırmak için gelenlere direnmediği, orta kapıyı açarak içeri girmelerine izin verdiği görüldü. Kaçırma olayı sırasında ve sonrasında da otobüs çalışanlarının polisi aramamaları dikkat çekti. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler