Kadınlar Sevgililer Günü'nde Kadıköy'de: 'Eşitlik olmadan aşk olmaz'

Kadınlar Birlikte Güçlü, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla “Özgürlüğümüze gölge aşk değil şiddettir” şiarı ile Kadıköy’de eylem gerçekleştirdi. Kadınlar hep bir ağızdan "Eşitlik olmadan aşk olmaz" diye haykırdı.

Kadınlar Sevgililer Günü'nde Kadıköy'de: 'Eşitlik olmadan aşk olmaz'

"Özgürlüğümüze gölgeyi aşk değil şiddet sayarız" diyen kadınlar Sevgililer Günü'nde Kadıköy'de sokağa çıktı, eşitlik talebini haykırdı.

Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısıyla Kadıköy İskele Meydanında bir araya gelen yüzlerce kadın, buradan Süreyya Operası’na yürüdü.

 

'Özgürlüğümüze gölgeyi aşk değil şiddet sayıyoruz!'

“Öldüren sevgi istemiyoruz”, “Ben sana mecbur değilim, bilemezsin” “Kadının öfkesi sınırları” dövizleri açan kadınlar, sık sık “Kadınlar birlikte güçlü” sloganı attı. Ellerinde tencere, tava ve davullarıyla yürüyüşe geçen kadınlar, eylemlerini müzik eşliğinde Kadıköy sokaklarında sürdürdü. Yürüyüş ardından kadınlar Süreyya Operası önünde bir açıklama gerçekleştirdi.

 

Kadınlar Birlikte Güçlü adına açıklamayı okuyan Nazlı Andan, şunları söyledi:

"Kırmızı kalpli balonların, tek taşların, elektrikli mutfak robotlarının, pahalı restoranlarda baş başa yemeklerin “aşkın nişanesi” diye pazarlandığı bugünde soruyoruz.

Bir hediye “her şeyi affettirir” mi gerçekten? Güleda Cankel’e yaşatılanları mesela? Ya da eşitsizliği affettirir mi? Her anının denetlenmesini? Sadece bir hayır dediğinde, seni sevdiğini iddia edenin, seni bezdirene kadar ısrarını, takibini, tehdidini affettirir mi? Şiddeti affettirir mi? Yılın bir günü romantik diye reklam edilen bir akşam yemeği, diğer 364 gün bu adamların yemeğini pişirmeye, çamaşırını, bulaşığını yıkamaya mı bedel?

Cevabımız net: Özgürlüğümüze gölgeyi aşk değil şiddet sayıyoruz!"

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler