Kadınlar evde toplandıkları için gözaltına alındı

ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş ile Sosyalist Kadın Meclisi’nden kadınların “Bir evde toplanmak” gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenildi.

Kadınlar evde toplandıkları için gözaltına alındı

SiyasiHaber

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, Sosyalist Kadın Meclisi (SKM) Sözcüsü Deniz Aktaş ve ESP-SKM MYK üyeleri Çiçek Otlu, Satiye Ok, Ebru Yiğit, Züleyha Mangan, Ezgi Bahçeci, Tanya Kara ile HDP Edremit İlçe Eşbaşkanı Sevgi Özdem Altınoluk sabah saatlerinde Balıkesir’de gözaltına alındı. Söz konusu gözaltıların gerekçeleri belli olmaya başladı. 

 

Gözaltı gerekçesi: Evde toplanma

Avukatlar, SKM'li kadınların hem siyasal gelişmeler, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasa dahil bir dizi kadın gündemini görüşmek için hem de tatil yapmak için Balıkkesir'e geldiklerini aktardı. Avukatlar, bu durumun gözaltı gerekçesi yapıldığını ifade etti. Gözaltı gerekçesinde, “bir grup kadının toplandığı” şeklinde bir ifadesinin yer aldığı belirtildi. 

 

Gözaltı süresi uzatıldı

Avukatlar, evin saat 2.50 sularında özel harekat polislerince basıldığını, bilgisayar ve telefonlara el konulduğunu paylaştı. Avukatlar, 4 günlük gözaltı süresi verildiğini, müvekkillerinin sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler