Kadınlar Bakanlık binasına pankart astı

Kırkyama ve FeminaAmfi’li kadınlar, İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğü’nü işgal ederek "İstanbul Sözleşmesi uygulansın, kadınlara yaşam iş ve gelir güvencesi sağlansın" yazlı pankart astılar.

Kadınlar Bakanlık binasına pankart astı

 

Kırkyama Kadın Dayanışması ve FeminAmfi’li kadınlar, “İstanbul Sözleşmesi uygulansın, kadınlara yaşam iş ve gelir güvencesi sağlansın” talebiyle, Fatih’te bulunan İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü işgal ederek pankart astı. Binaya “Artık Yeter! Kadınlar Yaşam Güvencesi İstiyor!” pankartı asan kadınlar, sık sık “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Gülistan Doku isyanımızdır” sloganları attı.

 

‘Kadın düşmanı politikaları kabul etmiyoruz’

Binadan sokakta geçen insanlara seslenen kadınlar, “Erkek-devlet şiddetinin ve kadına ve LGBTİ+’lara yönelik erkek egemen politikaları ve hedef göstermeleri giderek artıyor. Neredeyse her gün bir kadın hayatını kaybediyor. Bu dönemde AKP iktidarının kadın düşmanı söylemlerini meşrulaştırmaya yönelik politikalar üreten bu kurumları ve politikaları kabul etmiyoruz” dedi.

Eylem üzerine binaya gelen polisler, kadınları gözaltına aldı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler