‘Kadınla tokalaşmak ateşten korkunç’ diyen Rektör’ün bir kadınla tokalaşmasının görüntüsü çıktı

“Yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmak ateş tutmaktan daha korkunçtur” diyen ve buna karşı çıkanları ‘İslam karşıtı’ olmakla suçlayan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün bir kadınla tokalaşırken çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı.

‘Kadınla tokalaşmak ateşten korkunç’ diyen Rektör’ün bir kadınla tokalaşmasının görüntüsü çıktı

Sosyal medya hesaplarından “Nikahsız kadınla erkeğin el ele tutuşması caiz mi?” diye soran Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, yayınladığı skandal fetva ile “Bir erkek ve kadının, nikahsız olarak ellerinin birbirine değmesi ve yalnız kalmaları caiz değildir” demişti. Gönüllü, bu fetvaya karşı çıkanlar için de “Bunlardan rahatsız olanların tümüyle İslam’a karşı olduklarını zaten biliyoruz” demişti.

Gönüllü’nün bir kadınla tokalaşırken çekilmiş fotoğrafını Hürriyet’te yayımlayan Ahmet Hakan ise “Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Talha Gönüllü şöyle demiş: ‘Kadınla tokalaşmak, ateş tutmaktan daha korkunç.’ Ben de diyorum ki: ‘Bu adamın rektör olması, olabilmesi... Ateşte yanmaktan bile daha korkunç.’”

Ahmet Hakan, fotoğrafın altına da şu notu eklemiş: “Meğer Adıyaman Üniversitesi Rektörü kadın eli sıkıyormuş... Bu fotoğraf son anda geçti elime... Rektöre bir ayeti hatırlatmak isterim. ‘Niçin yapmadığınızı söylüyorsunuz?’”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler