Kadın örgütlerinden 8 Mart çağrıları

Kadın örgütlerinden 8 Mart çağrıları

KADEM 8 Mart da Alanlarda!

Kadın Emeği Kolektifi (KADEM) Bugün Yüksel Caddesi’nde açmış olduğu stant da tüm kadınları 8 mart 2014 Cumartesi günü saat 13:00’da Kurtuluş Parkı’na çağırdı. KADEM’in kadınlara çağrısı: “Patriarkal kapitalizme, militarizme, heteroseksist düzene, AKP’nin neoliberal, muhafazakar politikalarına, kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete, taciz, tecavüz ve çocuk gelinlere karşı, ‘Kadınlar barışın tarafı, müzakerenin muhatabı’ demek için kadınlar sokağa, özgürleşmeye!”

YJA 8 Mart da Alanlarda!

YJA Koordinasyonu yazılı bir açıklama yayınlayarak tüm kadınlara bulundukları alanlardaki 8 Mart eylemliliklerine kadın dayanışması ve ortaklığını güçlü bir şekilde ortaya koyma çağrısında bulundu. YJA’nın kadınlara çağrısı: ” Kadın olmanın onurunu ve anlamını özgürlük mücadelesi ile yaşayan ve yaşatan tüm kadınların yaklaşmakta olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, “özgür kadınla demokratik ulusa” şiarı temelinde başta Kürdistan olmak üzere, Ortadoğu ve Avrupa’da başlatılarak geliştirilen tüm eylemlilikleri selamlıyoruz. Demokratik birlikteliği güçlü geliştirme temelinde tüm kadınları 8 Mart meydanlarını birer özgürlük meydanı haline getirmeye çağırıyoruz. ”

Sosyalist Feminist Kolektif ve İstanbul Feminist Kolektif de Alanlarda!

Sosyal medya hesaplarından paylaşılan çağrı: ”Üzerimizdeki baskılar artarak devam ederken, mücadele etmekten, erkek egemenliğine isyandan vazgeçmiyoruz! 11 yıldır her 8 Mart’ta feministler olarak Taksim’de gece yürüyüşü yapıyoruz. Hayatımızın bütün alanlarına saldıran AKP hükümeti, yürüdüğümüz yolu da bizden almaya çalışıyor. Bizler ise tüm yasaklara rağmen yine Taksim’de buluşuyor ve sesimizi yükseltiyoruz.Feminist gece yürüyüşümüzün 12. yılında, patriyarkaya, erkek şiddetine, cinsiyetçiliğe, heteroseksizme, kapitalizme, militarizme, emperyalizme ve savaşa karşı ses çıkaracağımız bir 8 Mart`ta daha gece sokakta olacağız. Sesimizi hep beraber yükseltmek, isyanımızı dillendirmek için tüm kadınları ve transları saat 19.00’da Galatasaray’a bekliyoruz!

 

Kocaeli’nde kadınlar sokağa çağırıyor

kocaeli-kadem-1

8 Mart’ta, kadınlar Kocaeli’de de bir yürüyüş düzenleyecek. Cumartesi günü saat 14:00’de Merkez Bankası önünden başlayacak yürüyüşe destek vereceğini duyuran Kadın Emeği Kolektifi üyesi kadınlar, “Bize dayatılanları reddetmek için alanlarda olacağız” açıklamasında bulundu.

Eğitim-Sen Konferans salonunda yapılan Kadın Emeği Kolektifi üyesi Burcu Çiçek tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Erkek şiddetine, cinsiyetçiliğe, heteroseksizme, kapitalizme, militarizme, emperyalizme ve savaşa karşı sesimizi birleştirip öfkemizi haykırmak için 8 Mart’ta Kocaeli Kadın Platformu ile saat:14.00’da Merkez Bankası önünde buluşup Cumhuriyet Parkı’na yürüyoruz”

Etiketler: 8 mart, Eylem, feminist, İsyan

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler