Kadın örgütleri temsilcileri ve siyasetçilere operasyon: Çok sayıda gözaltı

Özgür Kadın Hareketi, Rosa Kadın Derneği temsilcileri ile HDP ve DBP'li siyasetçilerin de aralarında olduğu çok sayıda kişi bu sabah evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı.

Kadın örgütleri temsilcileri ve siyasetçilere operasyon: Çok sayıda gözaltı

 

Diyarbakır merkezli yürütülen bir soruşturma kapsamında Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ile Rosa Kadın Derneği yönetici ve üyelerinin evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi. Sabah saat 04.00 civarında yapılan baskınlar sırasında evlerde saatlerce arama gerçekleştirildi.

Urfa’nın Karaköprü ilçesinde yapılan baskında Rosa Kadın Derneği Kurucu üyesi Narin Gezgör, Diyarbakır’da ise Rosa Kadın Derneği Kurucu üyesi Ayla Akat Ata, Rosa Kadın Derneği Başkanı Adalet Kaya ve TJA aktivisti Gülcihan Şimşek gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Urfa'da gözaltına alınan Narin Gezgör’ün sağlık kontrollerinin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne getirileceği öğrenildi.

 

DBP ve HDP’li siyasetçiler de gözaltına alındı 

Operasyon kapsamında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, HDP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Özlem Gündüz, Kürt siyasetçi Celal Yoldaş, Nazile Tursun, Fatma Gültekin, Zelal Bilgin, M. Ali Altunkaynak, Remziye Sızıcı, Kasım Kaya, Veysi Kuzu evlerine düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan siyasetçi sayısının artabileceği belirtildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler