Kadın katili: “Vatanını seven, Kızılay’a kan veren biriyim”

Nuran Soydinç'i 24 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren Hidayet Özdemir, mahkemede kendisini "Vatanını ve milletini seven, Kızılay'a senelerdir kan veren biriyim" sözleriyle savundu. Mahkeme, ömür boyu hapis cezası verdi.

Kadın katili: “Vatanını seven, Kızılay’a kan veren biriyim”

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, Nuran Soydinç’i (45) öldüren Hidayet Özdemir (46) müebbet hapse mahkum edildi.

Manavgat’ta, geçen yılın nisan ayında Nuran Soydinç’i 24 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Özdemir’in yargılandığı davaya, Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Tutuklu sanık Özdemir, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Alanya L Tipi Cezaevi’nden katıldı. Nuran Soydinç’in ilk eşinden çocukları Fatma ve Şevki Yüksel ile eşi Kadir Soydinç de salonda hazır bulundu.

Duruşmada Hidayet Özdemir’in avukatı Osman Yetkin, esas hakkında savunma yaptı. Olayda öldürülen Nuran Soydinç ve müvekkilinin 1,5 yıldır birlikte yaşadıklarını söyleyen Yetkin, “Bu süre zarfında müvekkilim Nuran Soydinç’e 50 bin lira yardımda bulunmuştur. Bu parayı bankalardan kredi olarak çekmiştir. Para bitince Nuran Soydinç, ‘Para bitti, aşk bitti’ demiştir. Bu, ağır bir sözdür” dedi.

Olayda ilk saldırıyı Nuran Soydinç’in yaptığını öne süren avukat Yetgin, bu saldırı sırasında müvekkilinin yaralandığını, bunun hiddetiyle Soydinç’e 24 bıçak darbesiyle karşılık verdiğini iddia etti.

Mahkemeye teşekkür

Mahkeme başkanı tarafından son sözü sorulan sanık Hidayet Özdemir ise “Suçlamaları kabul etmiyorum. Kasten ve tasarlayarak öldürmek suçundan yargılanmaktan dolayı hicap duyuyorum. Kesinlikle ona kıyamazdım. Kasten öldürmek isteseydim, bir hafta öncesinde ıssız bir yere pikniğe gittik, orada öldürürdüm. Vatanını ve milletini seven, Kızılay’a senelerdir kan veren biriyim. Önce Allah’a sonra sizin adaletinize sığınıyorum” diye konuştu.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanık Hidayet Özdemir’i ‘kasten öldürme’ suçundan oy birliğiyle ömür boyu hapse mahkum etti.

Duruşmanın ardından açıklama yapan Fatma ve Şevki Yüksel, sanığın ömür boyu hapis cezası almasının kendilerini memnun ettiğini belirterek, “Annemiz, asla geri gelmeyecek; ama adaletin yerine gelmesinden dolayı mutluyuz. Mahkeme heyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

(DHA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler