Kadıköy’deki dev derbinin kazananı Ak Spora karşı Halk Spor oldu

HDP'nin Kadıköy’deki seçim çalışmaları kapsamında oynanan temsili futbol maçında Halk Spor Ak Spora karşı oynadı. YSK’nin hakem rolünü üstlendiği maçta Halk Spor AK Spor’u 2-1 yendi ve kupayı kazandı.

Kadıköy’deki dev derbinin kazananı Ak Spora karşı Halk Spor oldu

24 Haziran’da yapılacak baskın seçimde Halkların Demokratik Partisi (HDP) önüne konulan baraja, Cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın cezavinde olmasına ve seçim adaletsizliklerine dikkat çekmek için yurttaşlar Kadıköy İskelesi’nde temsili futbol maçı oynadı. Endüstriyel Futbola, Irkçılığa, Milliyetçiliğe, Türcülüğe, Cinşiyetçiliğe, Her Türlü Nefret Söylemi ve Ayrımcılığa Karşı Lig’de yer alan takımlarda forma giyen oyuncular ve taraftar gruplarından kişilerin katıldığı etkinlik, Formanı Alda Gel, Barajı da AKP’yi de HDP’yle Aşalım mottosuyla gerçekleştirildi.

HDP’yi temsil eden Halk Spor ile AKP’yi temsil eden Ak Spor arasında oynanan maçın hakemliğini de YSK yaptı. Onlarca izleyici eşliğinde oynanan maçın başlangıcı için hakem (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından topun hangi takımda olacağına dair yazı tura atılmadan topu Ak Spor’a vermesiyle başladı. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere atfen 24 dakika oynanan karşılaşmayı çevrede bulunan yurttaşlar büyük bir beğeniyle izledi.

Topun Ak Spor’a verilmesinin ardından başlanan karşılaşmanın 7’nci dakikalarında Halk Spor ilk golünü buldu. Yalnız hakem (Yüksek Seçim Kurulu),maç devam ederken kural değiştirerek, topun küçük olduğunu belirterek plates topunu sahaya indirdi. İlerleyen dakikalarda ise hakem (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından Halk Spor’un kalesine gol atıldı. Halk Spor’un itirazlarına rağmen hakem (Yüksek Seçim Kurulu) kendi attığı golü Ak Spor lehine kabul etti. Maçın son saniyelerine gelirken Halk Spor tarafından bir gol daha atıldı. Golü kabul etmeyen hakem (Yüksek Seçim Kurulu) ortada bir faul olmamasına rağmen serbest vuruş kullanılmasına karar verdi.

Barışı 9.15 yerine daha yakın bir noktaya kurduran Hakem (Yüksek Seçim Kurulu), bununla da yetinmeyerek, bu baraj yetmez barajı yükseltiyorum dedi. Baraja dışarıdan 3 oyuncu daha eklenerek baraj yükseltildi. Halk Spor tarafından paslaşılarak kullanılan serbest vuruşta Ak Spor barajı yıkılırken Halk Spor bir gol daha buldu ve maçı 2-1 kazanarak kupayı almaya hak kazandı.

Kadıköy’deki dev derbinin kazananı Ak Spora karşı Halk Spor oldu

Kupa olarak ‘ketıl’ verildi

Ardından düzenlenen kupa töreninde kupa olarak Halk Spor’a ketıl verildi. Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, bir açıklamasında espri yaparak “Cezaevinden twittlerimi ketılla atıyorum” demişti. Konfeti yerine ise “Barajı da AKP’yi de HDP’yle aşalım” yazılı pinpon topları atıldı.

Kadıköy’deki dev derbinin kazananı Ak Spora karşı Halk Spor oldu

Kadıköy’deki dev derbinin kazananı Ak Spora karşı Halk Spor oldu

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler