Kadıköy'de Suruç Anması'na polis müdahalesi

Kadıköy'de gerçekleştirilen Suruç anmasına ve yürüyüşe polis plastik mermi ve gaz bombası ile müdahale etti. Çok sayıda yaralı ve gözaltı var. HDP'li vekil Erol Katırcıoğlu ve CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu hastaneye kaldırıldı.

Kadıköy'de Suruç Anması'na polis müdahalesi

İŞİD'in canlı bomba saldırısı sonucu Suruç'ta 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan Suruç Katliamı'nın yıldönümü dolayısıyla Kadıköy Bahariye'de katliamı anmak isteyenlere polis müdahale etti. Polisin plastik mermi ve gaz bombasıyla gerçekleşen müdahalesi Kadıköy'ün ara sokaklarında da devam ediyor.

Çok sayıda gözaltının olduğu öğrenilen müdahale sırasında bir kişi de başına isabet eden plastik mermi ile yaralandı.

Polis müdahalesinin ardından, Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda HDK Eş Sözcüsü Gülistan Koçyiğit'in basın açıklaması yaptığı sırada polis tekrar plastik mermilerle saldırı gerçekleştirdi.

 

 

Birçok kişinin polisin Kadıköy sokaklarında süren müdahalesi sonucu gözaltına alındığı ve gözaltına alınanlar arasında HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni'nin de olduğu belirtiliyor

 

 

 

Kadıköy'de polisin sert müdahalesi sonrasında HDK Eş Sözcüsü Gülistan Koçyiğit yaralandı. HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu ve CHP Milletvekili Ali Şeker plastik mermiyle vuruldu. CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise yoğun gazdan etkilendi. Koçyiğit, Katırcıoğu ve Tanrıkulu hastaneye kaldırıldı.

 

Akşam saatlerinde saatlerce süren sokak aralarındaki müdahaleler sonucu toplam 23 kişi gözaltına alındı. Rıhtım Karakolu'nda tutulan gözaltılar saat 22:00 sularında Vatan Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler