Kadıköy Demokrasi Meclisi’nden ‘Kazdağları Nöbetçileri’ne dayanışma ziyareti

Kadıköy Demokrasi Meclisi, Kazdağları'nda yaşanan ekolojik katliamı durdurmak için başlatılan Vicdan ve Su Nöbeti'ne dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Kadıköy Demokrasi Meclisi’nden ‘Kazdağları Nöbetçileri’ne dayanışma ziyareti

Kanadalı maden şirketi Alamos Gold’un altın madeni uğruna Kazdağları’nda gerçekleştirdiği ekolojik katliamı durdurmak için başlatılan Kazdağları  Balaban mevkiinde başlatılan Vicdan ve Su Nöbeti 13’üncü gününde.

1b.jpg

Dün gece İstanbul’dan yola çıkan Kadıköy Demokrasi Meclisi heyeti bugün Balaban’a ulaşarak Vicdan ve Su Nöbeti’ ne dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

1c.jpg

‘Kadıköyden Kazdağları’nı savunmaya Salda’nın Hasankeyf’in çığlığını duyurmaya geldik’ pankartı eşliği ile nöbet alanına giren Kadıköy Demokrasi Meclisi heyeti ellerinde ‘O Alamos Gold Buradan Gidecek’, ‘Talancılar Gidecek Kazdağları özgürleşecek’ ‘Dicle Özgür Aksın Hasankeyf Yaşasın’ ‘Salda’ya Dokunma’ dövizleri taşıdındı.

1d.jpg

Nöbet alanın Kadıköy Demokrasi Meclisi adına yapılan konuşmada Hasankeyf’ten Salda’ya, Munzur’dan Fatsa’ya, Kazdağları’na birçok yerde süren ekolojik talan ve katliamlara dikkat çekilerek, tüm bu ekolojik katliamlara karşı ortak mücadelenin önemli olduğu ve birleşik mücadelenin büyütülmesi gerektiği vurgulandı.

sivil.jpg

Kadıköy Demokrasi Meclisi heyeti ile Vicdan ve Su Nöbeti eylemcileri birlikte ‘Kazdağları Andı’nı okudu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler