Yazılar
 • Türkiye koronayla mücadelede cinayeti seçti
  Türkiye koronayla mücadelede cinayeti seçti

  Metin KIYAN Çin’den yazdı: AKP Hükümeti sürdürülebilir zeminde kalmak için vahim olan tablonun ortaya çıkmasını istemiyor. Bu durum salgının işin içinden çıkılamaz hale gelmesinden başka bir sonuç doğurmaz. Çok yakında kontrolü kaybedecekler.

 • Kara Veba’dan Korona’ya, Kapitalizm’den Komünizm’e
  Kara Veba’dan Korona’ya, Kapitalizm’den Komünizm’e

  Yiğit YİRMİBEŞ yazdı: Korona'nın azizliğine bakın! Yaklaşık bir ay önce imkânsız olduğu düşünülen, sağlık hizmetlerine ayrılacak büyük devlet harcamaları, özel sağlık sektörünün kaldırılması, kira dondurmaları, bir kısım işçilerin evlerden çalışması ve planlı ekonomi gibi komünal politikalar artık insanların ana gündem maddesi olarak tartışılıyor.

 • Issızlığın ortasında Çav Bella…
  Issızlığın ortasında Çav Bella…

  Ayşegül SANDIKÇIOĞLU yazdı: Salgın kontrol altına alınana kadar acilen tüm kamu emekçileri ve fabrika işçileri ücretli izne çıkartılmalı. Tüm üyeleri için insanca ve insan onuruna yakışır ‘yaşam hakkı’ talebi olan sendikalar da bu yönde irade göstermelidir.

 • Koronavirüs, kriz ve sosyalizm
  Koronavirüs, kriz ve sosyalizm

  Mahir SAYIN yazdı: Dünya çapında rekabetin insanlığın başına getirmekte olduğu, sömürü, yoksulluk, ekolojik yıkım, nükleer tehdit, cins ayrımcılığı, sömürgecilik felaketlerine globalizmle birlikte HIV, SARS, kuş gribi, domuz gribi, korona gibi dünya çapındaki felaketler eklenmeye başladı. Ama bunlar daha başlangıç.

 • Seni Unutmayacağım DİRENİŞÇİ yoldaşım
  Seni Unutmayacağım DİRENİŞÇİ yoldaşım

  Hacay YILMAZ yazdı: 38 yıl önce, 13 Mart 1982’de üç komünist işçi, Seyit Konuk, İbrahim Ethem Çoşkun ve Necati Vardar idam edildi. Cuntacıların üç işçi önderini idam etmesi bir tesadüf değildi. Her biri bir örgütçü ve parti (Türkiye Komünist Emek Partisi) militanı olarak işçi direnişlerinden, grevlerinden, sokak mücadelelerinden geliyorlardı.

 • Koronavirüsü gizleyen Türkiye bir sabah salgınla uyanabilir
  Koronavirüsü gizleyen Türkiye bir sabah salgınla uyanabilir

  Metin Kıyan Çin'den yazdı: Suriye hariç tüm komşularında virüs yayılan Türkiye’de tek bir virüs vakası bulunmamasına kuşku ile yaklaşılıyor. Eğer gerçekten Türkiye’de virüs yoksa, AKP’nin hırçınlığı niye? Bu korku niye? Türkiye bir sabah salgınla uyanabilir.

 • Uğurlar Olsun Kamber Yoldaş...
  Uğurlar Olsun Kamber Yoldaş...

  Nabi KIMRAN yazdı: Kamber (Erkoçak) yoldaşı hüzünlü bir sevgi seliyle uğurladık Berlin'den. Berlin caddelerinde ve sevenlerinin yüreğinde dinmeyecek bir yankı artık Kamber'in gür sesi. Eskiden sıra neferi denirdi, ben devrim emekçisi diyorum; 45 yıla yayılan bir emekçilikten söz ediyorsak, devrim emektarlığı da denebilir.

 • Erdoğan Putin “mutabakatı” ne anlama geliyor?
  Erdoğan Putin “mutabakatı” ne anlama geliyor?

  SİYASİ HABER - İstediği kadar AKP medyası başarı hikayeleri anlatsın, yaşanan tam tamına hezimettir. Bütün tükürülenler yalanmış, yüksek perdeden edilen bütün laflar unutulmuş, tam anlamıyla Rusya’nın önünde diz çökülmüştür.

 • Kanal İstanbul mücadelesinin not ettirdikleri
  Kanal İstanbul mücadelesinin not ettirdikleri

  Fatoş OSMANAĞAOĞLU YAZDI: Geleceğimizi değiştirebilmenin, bu çıkmazdan kurtulmanın başka yolu yok maalesef. Emek, ekoloji, kadın tüm mücadelelerin ortaklaşarak örgütlenmekten geçtiğini aklımızda tutarak yürümek zorundayız.

 • RTE’nin Libya’da ve Suriye’de işi var!
  RTE’nin Libya’da ve Suriye’de işi var!

  Mahir SAYIN yazdı: Kimileri sıkça RTE İktidarı’nın bittiğini, sonrasını düşünmenin gerektiğini tekrarlayıp durmaktayken RTE İktidarı da bu lafın söylenmesinin üzerinden yıllar geçmesine karşın varlığını devam ettirmektedir.

 • Türkiye Suriye'de işgalcidir
  Türkiye Suriye'de işgalcidir

  Ertuğrul KÜRKÇÜ yazdı: "Bu felaketten çıkışın çaresi bu çırpınışlar değildir. Türkiye'nin işgal ettiği bütün topraklardan geri çekilerek yeni bir dönemin kapısını açmasıdır."

 • Esas soru: Türk askerinin Suriye'de işi ne?
  Esas soru: Türk askerinin Suriye'de işi ne?

  Tuncay YILMAZ yazdı: "Suriye 10 yıldır yanıyor. Bu yangını çıkaranlar, insanları katledenler, kafa kesenler, okul bombalayanlar, kadınları kendilerine köle, pazarlara sermaye edenler askerinden siviline Türkiye’de konumlanıyor, cirit atıyor!"

 • HDP Kongresi üzerine
  HDP Kongresi üzerine

  Zeki TOMBAK yazdı: “Ortak bir gelecek tahayyülü” geçtiğimiz pazar günü HDP Kongresi’nde kendisini görünür kıldı. Rejimin iktidarda ve muhalefetteki bütün unsurlarının o kongrede gördükleri hayatiyete tehditler savurmaları boşuna değildir.

 • HDP Kongresi Türkiye Halklarının kurtuluş yolunu açacaktır
  HDP Kongresi Türkiye Halklarının kurtuluş yolunu açacaktır

  HDP KONGRESİ’NE GİDERKEN - Mahir SAYIN yazdı: “HDP gerçek bir muhalefet oluşturmak, sağa yatmış olan politikayı sola döndürebilmek için antikapitalist hatta paralel kalmalı ve devrimci bir rotayı muhalefet olmanın birincil şartı saymalıdır.”

 • HDP Kongresi’nin en aktüel konusu ‘demokratik ittifak’
  HDP Kongresi’nin en aktüel konusu ‘demokratik ittifak’

  HDP KONGRESİ’NE GİDERKEN – Özlem GÜMÜŞTAŞ yazdı: “HDP ve onun kıymetli bileşenleri için öncülük etme ve değiştirme iddiası olmadan ele alınacak yan yana gelişler, siyasi çözümü ‘faşizmi geriletme’ temelli ele alışlar, ittifaklarda kendine özgüvensiz yaklaşımlar ilerletici değildir.”

Popüler Haberler