Yazılar
 • Salgın hastalıklar ve tabiatın tahribi
  Salgın hastalıklar ve tabiatın tahribi

  Cengiz ONUR yazdı: Kapitalizm sadece dünya halklarının değil aynı zamanda doğanında muazzam bir tahribiyle meşgul. Korona virüsünün bu kadar rahatça insana sıçrayabilmesi aslında bu tahribin bir ifadesi, bir semptomudur.

 • Komplo teorisyenleri: İsyankar Biat
  Komplo teorisyenleri: İsyankar Biat

  Nevra AKDEMİR yazdı: Farklı bir şey yapmadan hayatımızın farklı olma ihtimali sadece insan veya doğa yapımı felaketler ile mümkün, pek adil bir değişim sayılmaz bu. Acil olarak sosyalistlerce feminist ve ekolojik bir dizi politikaya ihtiyaç var gibi görünüyor.

 • AKP virüsle kumar oynuyor - Çıkış için bir yol haritası
  AKP virüsle kumar oynuyor - Çıkış için bir yol haritası

  Metin KIYAN ÇİN'den yazdı: Yamalı bohça önlemlerle, virüsün yayılma damarları kurutulmadan, hastalar toplumdan izole edilmeden virüsün yayılmasını durdurmak mümkün değildir. İktidarın tercihi, virüsü bitirmek değil kontrollü yayılmasını sağlamaktır.

 • Türkiye’nin Libya’daki işleri
  Türkiye’nin Libya’daki işleri

  Zeki TOMBAK yazdı: Bahtsız Libya'nın efendisi olmaya heveslenenlere seslenelim: Libya'da kısa bir süre için her şey olabilirsiniz. Ama sadece kısa bir süre için. Tadını çıkarın.

 • AKP’nin ‘denetimli sürü bağışıklığı’ politikası
  AKP’nin ‘denetimli sürü bağışıklığı’ politikası

  Mahir SAYIN yazdı: Tayyip Erdoğan’ın “salgını diğer ülkelerle eş zamanlı olarak geride bırakmalıyız!” açıklaması “başka ülkeler tedbirleri gevşetip üretimi ve rekabeti geliştirirse biz de şartlar ne olursa olsun buna ayak uydurmalıyız” demekten başka bir anlama gelmiyor. Ölümlerden ölüm seçebilirsiniz!

 • Hutbe değil, taht kavgaları
  Hutbe değil, taht kavgaları

  Gülfer AKKAYA yazdı: Erdoğan’ın iletmediği, söylensin, yapılsın diye buyurmadığı hiçbir sözü, hiç bir hutbeyi Diyanet İşleri Başkanı bırakın bulunduğu makamı, evinde fısıltıyla bile söyleyemez.

 • Covid-19 pandemisinin Ekoloji Politik değerlendirmesi
  Covid-19 pandemisinin Ekoloji Politik değerlendirmesi

  Ekoloji Politik* tarafından yazıldı: İşçi sınıfı ve tüm ezilenler olarak, yaşam hakkımızı savunmak için bir araya gelmeye, direnmeye ve değiştirmeye ihtiyacımız var. Çünkü artık açıkça, “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”la, “yarın çok geç olacak” arasında bir noktadayız.

 • AKP’nin KYK’sı Covid-19’a rakip!
  AKP’nin KYK’sı Covid-19’a rakip!

  Ekim VEYİSOĞLU yazdı: “Bugün gençliğin bayrağında tek bir slogan yazmalıdır: ‘Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!’”

 • Korona bahane S-400'ler depoda çürüyecek!
  Korona bahane S-400'ler depoda çürüyecek!

  SİYASİHABER YORUM: Türkiye ile ABD arasında gerileme neden olan S-400’lerin aktivasyonunun koronavirüs salgını nedeniyle ertelendiği iddia edildi. Depolarda çürüyecek S-400’ler yerine 150 yataklı, tam donanımlı 267 adet hastane yapılabilirdi.

 • Filikaları ele geçirelim gezegenimizi kurtaralım!
  Filikaları ele geçirelim gezegenimizi kurtaralım!

  Mahir SAYIN yazdı: Gemiyi batırmaya ilerleyen ve buna karşı da kendini kurtarma tedbirlerini aldığını sanan burjuvazinin filikalarını ele geçirelim; Kurtulmaksa biz kurtulalım; ya da doğru ifadesiyle gezegenimizi burjuvaziden kurtaralım!

 • Sen evde kal başkası ölsün
  Sen evde kal başkası ölsün

  Gülfer AKKAYA yazdı: Evde kal çağırılarına uyabilen kişiler gerçek anlamda evde mi kalıyorlar, yoksa bu günlerde ellerinde telefonları, parmakları ucunda mağaza mağaza, market market, lokanta lokanta dolaşmaya devam ederek koronavirüsü yaymaya devam mı ediyorlar?

 • Soylu Saray'ın itibarını kurtarmak için yalan söylüyor!
  Soylu Saray'ın itibarını kurtarmak için yalan söylüyor!

  Mahir SAYIN yazdı: İçişleri Bakanı, sokağa çıkma yasağı kararının ardından oluşan tepkiler karşısında istifa ettiğini söylüyor. Aslında işin esas sorumlusu olan Erdoğan’ı korumak için yaptığı bu jest, mensup olduğu çeteye daha geniş imkanlar sağlanması için bir temel oluşturmaktan başka bir şey değildir. Soylu'nun yalanının her yanı dökülüyor.

 • İstifa etmesi gereken Tek Adam'dır, Tayyip Erdoğan’dır.
  İstifa etmesi gereken Tek Adam'dır, Tayyip Erdoğan’dır.

  SİYASİHABER YORUM - Tek adam rejimi derin bir kriz içerisine doğru sürükleniyor. Bu çıplak hakikati hiçbir ayak oyunu, Osmanlı numarası değiştiremez. Fatura’yı İçişleri Bakanı’nı çıkararak Tayyip Erdoğan’ı aklama yeltenişi beyhude bir girişimdir. Herkes çok iyi bilmektedir ki, Türkiye siyasetinin karar vericisi Tayyip Erdoğan’dır.

 • Hükümet kanunla WhatsApp’ı dinleyebilir mi?
  Hükümet kanunla WhatsApp’ı dinleyebilir mi?

  SİYASİHABER: Medya araçlarının dinlenip dinlenemeyeceğine ilişkin haberler sosyal medyada yer alıyor ve insanları telaşa sokuyor. CHP milletvekili Özgür Özel’in de “WhatsApp gibi hizmetlerin devletin denetimine, izlemesine tabi olacağı bir düzenleme hazırlanıyor” demesi Korona salgını koşullarındaki birçok insan için endişe kaynağı oldu.

 • Erguvan renkli bir dünya düşü...
  Erguvan renkli bir dünya düşü...

  Korkut AKIN yazdı: Boğaz’da, yelkovan kuşları suları kanatlarıyla okşarken, ince belli bardakta demi kıvamında, dumanı üstünde bir bardak çay içmenin mutluluğu her yerde, her şeyde bulunmaz.

 • Tayyip Erdoğan korona krizi vesilesiyle darbe hazırlığında
  Tayyip Erdoğan korona krizi vesilesiyle darbe hazırlığında

  Mahir SAYIN yazdı: Tayyip Erdoğan’ın Korona krizi ortaya çıkar çıkmaz ettiği laf, “krizin fırsata dönüştürülmesi”ydi. Hakikatin gizlenebileceğini sanan Erdoğan felaketin büyüklüğünü kestiremiyor ve bunun saklanamayacağını da bilmiyor. O “fırsat” derken, Türkiye gün be gün bir felaket çukuruna doğru hızla yuvarlanmaktadır.

 • AKP salgının trajik sonuçlarına karşı psikolojik savaş hazırlığında
  AKP salgının trajik sonuçlarına karşı psikolojik savaş hazırlığında

  SİYASİHABER: Türk Diyanet Vakıf-Sen Başkanı Nuri Ünal’ın “Diyanet’ten bir temsilcinin Bilim Kurulu’nda olması” talebi ve Fahrettin Koca’nın “daha çok vakaların konuşulduğu bir dönemde … farklı bir ekibin, grubun oluşacağı hazırlığı içindeyiz” açıklaması AKP’nin salgının trajik sonuçlarına karşı psikolojik savaş hazırlığı içinde olduğunu gösteriyor.

 • Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’ya beyaz darbe yapıldı
  Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’ya beyaz darbe yapıldı

  Özgül SAKİ Brezilya izlenimlerini yazdı: “Covid-19 pandemisinin yaygınlaşmasına zemin hazırlayan, Jair Bolsonaro’nun daha ilk günden alınan tedbirlere karşı adeta savaş açmış olması Brezilya’da dün akşam gerçekleştirilen darbenin gerekçesi olarak gösteriliyor."

Popüler Haberler