Haberler – Politika
 • Osman Kavala bu kez de ‘darbeye teşebbüs'ten tutuklandı
  Osman Kavala bu kez de ‘darbeye teşebbüs'ten tutuklandı

  Gezi Davası’nda hakkındaki tüm suçlamalardan beraat ederek, tahliyesine karar verilen Osman Kavala, tahliyesinin ardından ’15 Temmuz darbe girişimi' soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Kavala hakkında yeniden tutuklama kararı verildi.

 • Gezi davasında beraat kararı veren hakimlere soruşturma izni
  Gezi davasında beraat kararı veren hakimlere soruşturma izni

  Erdoğan'ın bugün Gezi'yi masum göstermeye çalışanlar için 'gafil ve ülke düşmanıdır" açıklamasının ardından, HSK Birinci Dairesi, Gezi Davası'nda beraat kararı veren hakimlerle ilgili harekete geçti. Beraat kararı veren hakimler hakkında HSK Birinci Dairesi inceleme ve soruşturma izni verdi.

 • AKP'nin Türkiye'ye hediyesi! İntihar sağanağı...
  AKP'nin Türkiye'ye hediyesi! İntihar sağanağı...

  Ekonomik krizin derinleşmesi ile intihar vakalarında artış yaşanıyor. Son iki günde medyaya 10'a yakın intihar haberi yansıdı. Matematik öğretmeni İnan Avşar, belediye işçisi Yavuz Selim Sertdemir, üniversite öğrencisi Hakan Taşdemir bunlardan sadece birkaçı…

 • Şule İdil Dere Davası’nda yine karar yok!
  Şule İdil Dere Davası’nda yine karar yok!

  Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda hafriyat kamyonunun altında kalarak yaşamını yitiren Şule İdil Dere'nin ölümüne ilişkin davanın 12. Duruşması bugün görüldü. Dava yine ertelendi. Anne Nesrin Aslan, “Sorumlu bulunamıyor. Kötü bir zamanda, kötü bir dünyada kötülerin içinde doğurdum ben kızımı. O yüzden suç bende" dedi.

 • Tayyip Erdoğan: Gezi’yi masum gören gafil ve düşmandır
  Tayyip Erdoğan: Gezi’yi masum gören gafil ve düşmandır

  Gezi Davası’ndan yargılanan tüm isimlerin dün tüm suçlamalardan beraat etmesinin ardından, iktidar medyası ile AKP/MHP bloku geziyi hedef almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her kim bu olayları masum bir çevre hareketi olarak tanımlıyorsa gafildir ya da tahammüden bu ülkenin düşmanıdır” dedi.

 • 12 Eylül uygulaması 'Karıştır barıştır' yine devrede
  12 Eylül uygulaması 'Karıştır barıştır' yine devrede

  HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Rize Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesinde bulunan mahpus Murat Şimşek’in yaşadığı hak ihlalleri ile ilgili, Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL’ün cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

 • 'Gezi, mahkemeyi bile hukuka davet etti'
  'Gezi, mahkemeyi bile hukuka davet etti'

  Gezi Davası’nın tüm sanıklar hakkındaki beraat kararı ile sonuçlanmasının ardından sanıklar, davayı izleyenler, siyasi partiler ve Milletvekilleri açıklamalarda bulundu.

 • Mücella Yapıcı: “Demek ki neymiş? Gezi yargılanamazmış”
  Mücella Yapıcı: “Demek ki neymiş? Gezi yargılanamazmış”

  Taksim Dayanışması'ndan Mücella Yapıcı, mahkeme çıkışında, “Demek ki neymiş? Gezi yargılanamazmış. Gezi yargılanamaz. Gezi onurdur. Gezi kirletilemez” dedi. Mücella Yapıcı, Gezide yitirilenlerin isimlerini sayarak, hepsine selam oldun dedi.

 • Mahmut Alınak 10'uncu kez cezaevinde
  Mahmut Alınak 10'uncu kez cezaevinde

  Kars’ta dört gündür gözaltında tutulan Kürt siyasetçi-yazar avukat Mahmut Alınak “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı. Alınak’a kelepçe takılmak istenmesi sonrası yaşanan arbede kameralara yansıdı.

Popüler Haberler