Haber
 • Lübnan’da Ordu göstericilere müdahale ediyor
  Lübnan’da Ordu göstericilere müdahale ediyor

  Lübnan’daki halk hareketine bugüne kadar müdahalede bulunmayan Lübnan Ordusu, bu sabah itibariyle göstericileri gözaltına almaya ve kapatılan yolları kontrol altına almaya başladı.

 • İş işten geçmeden
  İş işten geçmeden

  MAHİR SAYIN yazdı: “Komünistler faşizmin iktidara gelmesiyle deşifre olmasının bir olacağı ham hayalini besleyerek, sınıfı içerden kuşatan sosyal demokrasinin alt edilmesinin bütün süreçler açısından asıl meseleyi oluşturduğunu savunarak düşmana, karşı devrime dolaylı değil doğrudan hizmet hatasını bir kez daha işlememelidirler.”

 • ‘Lübnan halk hareketini ekonomik sıkıntılar ve yolsuzluklar tetikledi’
  ‘Lübnan halk hareketini ekonomik sıkıntılar ve yolsuzluklar tetikledi’

  Bereket Kar: “Lübnan toplumunun her kesiminden insan bu hareketin kitlesini oluşturuyor. Hristiyanından Şiisine, Dürzisinden Sünnisine, Alevisine kadar her inançtan insanlar omuz omuza ayaklanmaya katıldı. Lübnanlı yurtseverler, laikliği ve demokrasiyi savunanlar, özgürlükçüler, komünistler bu işin en başından beri içinde ve en önünde oldular.”

 • Seyahat, dikenli telden öteye
  Seyahat, dikenli telden öteye

  Lübnan’daki halk ayaklanmasının genç liderlerinden Hagop Köşgeryan’ın yazısı: "İçimizdeki acının sesi bize dedi ki, artık siz yolcular değilsiniz, siz devrimcisiniz ve bu yolculuğun adı devrimdir."

 • Lübnan’da yeni bir dönem başlıyor
  Lübnan’da yeni bir dönem başlıyor

  ALEX KÖŞGERYAN yazdı: “17 Ekim’den sonrası 17 Ekim öncesine benzemeyecek. İktidara gelen kim olursa olsun bilmeli ki, Lübnan halkı artık eski mezhepçilik ve ümmetçilik yöntemleriyle yönetilemez.”

 • SYKP’den DİSK/Genel-İş’e kutlama ziyareti
  SYKP’den DİSK/Genel-İş’e kutlama ziyareti

  Geçtiğimiz haftalarda 17. Genel Kurulu'nu yapan DİSK/Genel-İş'in yeniden seçilen yönetimi ve Genel Başkan Remzi Çalışkan’ı kutlamak, sendikaya çalışmalarında başarılar dilemek üzere SYKP Eş Genel Başkanı Cavit Uğur ve bir SYKP heyeti Genel-İş'i ziyaret etti.

 • Kubilay: İktidar yeni bir siyasi darbe hazırlığı içinde
  Kubilay: İktidar yeni bir siyasi darbe hazırlığı içinde

  HDP Sözcüsü Günay Kubilay HDP’li üç büyük ilin belediye başkanlarının görevden alınmasını KayyımGate olarak niteledi. Kubilay, kayyımların hediye adı altında verdiği rüşvetlerin Soylu tarafından itiraf edildiğini söyleyerek, Erdoğan’a “136 bin liralık hediye aldınız mı?” diye sordu.

 • “Aklımı başımdan zay eylemişler”
  “Aklımı başımdan zay eylemişler”

  ŞENOL MORGÜL yazdı: “Vladimir Putin iki yıl önce ‘Yapay zekada önde giden milletler dünyanın yöneticisi olacaktır’ demişti. Küresel bazda bir emperyalist yeniden paylaşım süreci yaşanıyor ve dünya, bu konuda öne çıkan ülkeler arasındaki yarışmaya göre şekilleniyor.”

 • Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP): “Siyanürlü altın madenciliği yasaklansın”
  Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP): “Siyanürlü altın madenciliği yasaklansın”

  SYKP Merkez Yürütme Kurulu, Kazdağları ve ekolojik katliamlarla ilgili yaptığı açıklamada “Devletin ve sermayenin dehlizlerinde altının ne işe yaradığı, Ergenekon ve FETÖ yargılamalarında bir kez daha ortalığa saçıldı. Altının sadece doğada değil, toplumsal ahlakta ve siyasette nasıl bir çürüme yarattığına Zarrap vakasında tanık olduk” denildi

Popüler Haberler