Haber
 • Fransa'da farklı toplumsal hareketler bir kavşakta buluşur mu?
  Fransa'da farklı toplumsal hareketler bir kavşakta buluşur mu?

  MEHMET ALİ AYAN yazdı: “Fransa'da farklı toplumsal hareketler arasında diyalog kurma, ortak talepleri ve birlikte mücadele yollarını araştırıp öne çıkarma çabasından geri durmak doğru değil. Umarız sendikalar üstlerine vazife olan girişimleri daha da geciktirmez ya da ihmal etmezler.”

 • Kriz ve Sağlık-3: Vatandaşlar sağlık hizmetine erişemiyor!
  Kriz ve Sağlık-3: Vatandaşlar sağlık hizmetine erişemiyor!

  MEHMET ZENCİR yazdı: “Kriz, sağlık hizmetleri kullanımında ciddi değişikliklere yol açıyor. Daha fazla sağlık hizmetine gereksinim duyan yoksullar ve işsizler, sağlık hizmetlerini daha da az kullanmaya başlıyorlar. Böylelikle sağlıkta eşitsizlik daha da derinleşiyor.”

 • Hatimoğulları: Krizin en ağır bedelini kadınlar ödüyor
  Hatimoğulları: Krizin en ağır bedelini kadınlar ödüyor

  Meclis’te HDP Grubu adına konuşan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları: “Kadının evdeki görünmeyen emeğinin yanı sıra emek piyasasındaki durumuna baktığımızda gözümüze çarpan üç husus var: Düşük ücret, istihdam sorunu ve işten ilk çıkarılma.”

 • Fransa’da 'Sarı işgal'
  Fransa’da 'Sarı işgal'

  MEHMET ALİ AYAN yazdı: "'Sarı yelekliler' hareketi, içinde sağcılar ve faşistler çok olsa da, 'Çevre mücadelesi ile toplumsal hak kavgası birbirine aykırı mıdır?' sorusunu gündeme getirip tartışmayı kızıştırdığı için hayırlara vesile olabilir."

 • Kriz ve Sağlık-1: Sağlıklı yaşam olanaklarının yok olması
  Kriz ve Sağlık-1: Sağlıklı yaşam olanaklarının yok olması

  MEHMET ZENCİR yazdı: Kriz ortamları sağlıklı var olma olanaklarında gerilemeye yol açıyor: İşsizlik, yoksulluk, sosyal güvencesizlik, çalışma yaşamında derin sömürü, kötü beslenme, barınma, ulaşım ve iletişim sorunları, uygunsuz yaşam ortamı, toplumsallığın yitimi, şiddet vb. Bunlar sağlık sorunlarının artmasına neden oluyor.

 • Hekimler isyanda: ‘Çalışma Hakkı Engellenemez!’
  Hekimler isyanda: ‘Çalışma Hakkı Engellenemez!’

  Ülkenin dört bir yanından Ankara’ya gelen hekimler TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görüşülmekte olan Sağlık Torba Yasa teklifini protesto ettiler. Önce TTB önünde basın açıklaması yapan hekimler, daha sonra Kuğulu Park’ta hak nöbeti tuttular.

 • Türkiye’den Fransa’ya bir Direniş Köprüsü: Flormar
  Türkiye’den Fransa’ya bir Direniş Köprüsü: Flormar

  TUNCAY YILMAZ’ın İsviçre'deki Unia sendikasının gazetesi Work'ta yayımlanan yazısı: “İşten atılan işçilerin fabrika önündeki direnişi 150 günü aşkındır devam etmekte. … Türkiye’de OHAL koşullarında başlayan Flormar direnişi, 24 Haziran sonrası neredeyse tamamı yasallaştırılan OHAL uygulamaları altında sürdürülmekte.”

 • HRW'den 3. Havalimanı işçileri için Video
  HRW'den 3. Havalimanı işçileri için Video

  İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) 29 Ekim'de Erdoğan tarafından açılışı yapılan 3. Havalimanı (İstanbul Havalimanı) inşaatı işçilerinin çalışma koşullarına ilişkin bir video yayımladı ve tutuklu işçiler ile sendika başkanı Özgür Karabulut'un serbest bırakılmasını istedi.

 • Küresel Sağ dalga yükselirken
  Küresel Sağ dalga yükselirken

  MUSTAFA KEMAL ERSÖZ yazdı: “Francis Fukuyama'nın liberal demokrasisi, onun da nihayet kabul ettiği üzere iflas etmiş durumda ve onun da itiraf ettiği üzere sosyalizmin geleceğin dalgası olduğuna dair emareler tüm bu karanlığın ve umutsuzluğun içinden her şeye rağmen beliriyor.”

 • Köşgeryan: ‘Bize, tarihimize, emeğimize sahip çıkın ki adalet yerini bulsun’
  Köşgeryan: ‘Bize, tarihimize, emeğimize sahip çıkın ki adalet yerini bulsun’

  Hınçak Partisi Dış İlişkiler Sorumlusu Alex Köşgeryan: “Bir gün gelecek, bizim izimiz de bulunmayacak burada. O zaman, biri diyebilir ki, bir zamanlar bu topraklarda bir halk binlerce yıl yaşamış ama izleri yok olmuş gitmiş. Bunlar buhar olup havaya yükselmediler. Demek ki bir şeyler olmuş. Bu, insani bir trajedi. İnsanlığa karşı yapılmış bir suç.”

Popüler Haberler