Haber
 • Küresel Sağ dalga yükselirken
  Küresel Sağ dalga yükselirken

  MUSTAFA KEMAL ERSÖZ yazdı: “Francis Fukuyama'nın liberal demokrasisi, onun da nihayet kabul ettiği üzere iflas etmiş durumda ve onun da itiraf ettiği üzere sosyalizmin geleceğin dalgası olduğuna dair emareler tüm bu karanlığın ve umutsuzluğun içinden her şeye rağmen beliriyor.”

 • Köşgeryan: ‘Bize, tarihimize, emeğimize sahip çıkın ki adalet yerini bulsun’
  Köşgeryan: ‘Bize, tarihimize, emeğimize sahip çıkın ki adalet yerini bulsun’

  Hınçak Partisi Dış İlişkiler Sorumlusu Alex Köşgeryan: “Bir gün gelecek, bizim izimiz de bulunmayacak burada. O zaman, biri diyebilir ki, bir zamanlar bu topraklarda bir halk binlerce yıl yaşamış ama izleri yok olmuş gitmiş. Bunlar buhar olup havaya yükselmediler. Demek ki bir şeyler olmuş. Bu, insani bir trajedi. İnsanlığa karşı yapılmış bir suç.”

 • Skorboard’da Türk’ün gücü göstermek
  Skorboard’da Türk’ün gücü göstermek

  MUSTAFA KEMAL ERSÖZ yazdı: Türkiye’de Siyaset- Şovenizm-Futbol üçgeninin geçmişi eskilere dayanıyor ve bu üçgen öylesine geniş ki neredeyse tüm bir futbol alanını işgal ediyor.

 • SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya serbest bırakıldı
  SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya serbest bırakıldı

  Geçtiğimiz perşembe günü öğle saatlerinde hakkında gözaltı kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya, bugün akşam saatlerinde serbest bırakıldı. Kaya, "Mücadele her yerde sürüyor ve sürecek. Kesinlikle teslim olmayacağız" açıklamasında bulundu.

 • Bekto'nun ardından...
  Bekto'nun ardından...

  MUSTAFA PAPUR KESKİN yazdı: “Bekto yoldaş hem Dede hem de her daim gönlü solda bir talipti. Senin iyilikten, doğruluktan, dürüstlükten, dayanışmadan yana sesini devam ettireceğiz Deyzeoğlu. Hoşça kal Bekto Dede / yoldaş…”

 • Sinop Nükleer Santraline karşı açılan davanın duruşması yapıldı
  Sinop Nükleer Santraline karşı açılan davanın duruşması yapıldı

  Sinop Nükleer Güç Santralı’nın çevre düzeni planlarında yer almadığı gerekçesiyle açılan davanın bugün yapılan duruşmasına Sinop NKP ile meslek odaları tarafından kitlesel katılım sağlandı. Mahkeme kararının daha sonra taraflara iletileceği belirtilerek duruşmanın sona erdirilmesinin ardından, EMO Samsun Şubesi’nde basın açıklaması yapıldı.

 • Ankara eski Havagazı Fabrikası binaları yıkımında asbest riski var mı?
  Ankara eski Havagazı Fabrikası binaları yıkımında asbest riski var mı?

  Tıbbi Jeoloji ve Asbest Söküm Uzmanı Dr. EŞREF ATABEY yazdı: “Maltepe Havagazı eski binaları ve çok katlı otoparkın yıkımı sırasında [yönetmeliklere uygun işlemlerin] yapılmadığı, çalışanların da kişisel koruyucu önlem almadıkları, ayrıca çevre emniyet önlemi alınmadığı görülmüştür.”

 • Anafartalar Çarşısı ve seramik eserleri tehdit altında
  Anafartalar Çarşısı ve seramik eserleri tehdit altında

  Ulus semtindeki Anafartalar Çarşısı, yapıldığı dönemde Ankara’nın en gözde alış-veriş mekanıyken şimdi yıkılma tehdidi altında. Ünlü sanatçılar tarafından yapılmış seramik panoları ile bir sanat galerisini andıran Çarşıdaki eserlere ise saygısızca davranılıyor.

 • Yalın Sağlık (8): Sağlıkta emek mücadelesinin öznesi ve stratejisi
  Yalın Sağlık (8): Sağlıkta emek mücadelesinin öznesi ve stratejisi

  COŞKUN CANIVAR yazdı: “Sağlık emekçileri ve sağlık endüstrisi arasındaki uzlaşmaz çelişki söylemle veya ideolojiyle yaratılmamıştır. … Kapitalist medeniyete karşı verilecek mücadelenin öznesini, bilgisini, dönüştürücü ve yıkıcı gücünü emek sürecinin çelişkileri ve işçi sınıfının maddi çıkarları belirlemektedir.”

 • 13. Karaburun Bilim Kongresi başlıyor
  13. Karaburun Bilim Kongresi başlıyor

  ERKİN BAŞER yazdı: “2018 Türkiyesinde böyle bir kongreyi düzenlemek özellikle değerli. Düşünün düzenleme kurulunun çoğu KHK’ler ile ihraç edilmiş. Bildiri sahipleri de ha keza öyle. Hatta sürgünde olanlar bile var. Üniversiteler ise, İç Anadolu bozkırlarından beter halde; otosansür ve jurnalle meşgul.”

 • Savaş kıskacında İdlib
  Savaş kıskacında İdlib

  BEREKET KAR yazdı: “Şimdi tahminler, İdlib’de beklenenden daha yıkıcı bir savaşın Türkiye’nin tüm planlarını ters yüz edeceği ve bir çıkmaza sokacağı yönündedir. ABD ve müttefiklerinin kimyasal silah kullanıldığı gerekçesiyle saldırı ihtimali olsa bile savaşın Suriye lehine sonuçlanmasını engelleme şansı yok gibidir.”

 • HDP Hatay: Operasyonların amacı gündemi değiştirmek
  HDP Hatay: Operasyonların amacı gündemi değiştirmek

  HDP Hatay İl Örgütü, Hatay merkez ve İskenderun’da aralarında HDP İskenderun İlçe Eşbaşkanları Muhsine Taşan ve Ahmet Çahan'ın olduğu çok sayıda kişinin ev baskınlarıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

 • 510 (K) Tıbbi Endüstriyalizmi açık ediyor
  510 (K) Tıbbi Endüstriyalizmi açık ediyor

  HASAN DENİZ - MEHMET ZENCİR yazdı: “The Bleeding Edge filmi bize kapitalizme içkin özellikler nedeniyle sağlık üzerinden nasıl bir istismar ile yüz yüze kaldığımızı gösteriyor.”

Popüler Haberler