Haberler – Emek
 • TTB MK üyesi Yerlikaya: “Veriler ne kadar gerçeği ifade ediyor?”
  TTB MK üyesi Yerlikaya: “Veriler ne kadar gerçeği ifade ediyor?”

  Türkiye’de her gün açıklanan rakamlarda 19-20 hasta kaybedildiğini söyleniyor. Sadece Diyarbakır’da günde 2-3 hasta kaybediyoruz. Antep’de, Mardin’de, Urfa’da kaybedilenler hastalar var. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde bu veriler ne kadar gerçeği ifade ediyor, soru işaretleriyle dolu.

 • Ayrımız gayrımız yok ama sen Alevisin!
  Ayrımız gayrımız yok ama sen Alevisin!

  Taylan Öztürk Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde taşeron işçi olarak 2016 yılında işe başlamış ve 3,5 yıl çalışmış. Aralık 2019 tarihinde işten atılıncaya dek. İstanbul’un Esenler Belediyesi AKP’nin uzun yıllardır elinde olan belediyelerden.

 • İşçiler korona derdinde Survivor şov peşinde!
  İşçiler korona derdinde Survivor şov peşinde!

  Survivor finalinin Dev Yapı İş temsilcisi Hasan Oğuz’un koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği Galataport şantiyesinde yapılacak olmasını “iki yüzlü bir şov” olarak değerlendiren Tüm Çalışanlar İçin Sağlık Platformu, 14 Temmuz saat 19.00’da şantiye önünde basın açıklaması yapacak

 • Metro inşaatında iş cinayeti
  Metro inşaatında iş cinayeti

  İstanbul'da Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe metro hattının inşaatında çalışan Sefa Akbaba adlı işçi, iş cinayetinde yaşamını yitirdi.

 • Türkiye'de işsiz sayısı çalışan sayısını geçti
  Türkiye'de işsiz sayısı çalışan sayısını geçti

  TÜİK, pandemi sürecinde işsizliğin azaldığını belirten araştırmalar yayınlarken, ortaya yeni bir araştırma çıktı. Devlet Planlama Teşkilatı eski yetkilisi Erhan Usta'nın yayınladığı araştırmaya göre Türkiye'de işsizlerin sayısı ilk kez çalışanları geçti.

 • Ev eksenli çalışanlar artık sendikalarına üye olabilecek!
  Ev eksenli çalışanlar artık sendikalarına üye olabilecek!

  Ev- Eksenli Çalışanlar Sendikası, Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na karşı hukuk mücadelesini kazandı. Sendikanın tescil edilmesinin yolu açıldı. Sendikanın tescilinin ardından güvencesiz çalışan ev eksenli çalışanlar artık sendikalarına üye olabilecek.

 • 'Kıdem tazminatı en çok kadınları etkileyecek'
  'Kıdem tazminatı en çok kadınları etkileyecek'

  Yeni kıdem tazminatı çalışmalarını değerlendiren Sendika Uzmanı Pınar Abdal: "Kıdem tazminatının ortadan kaldırılmasıyla birlikte yine ilk kadınlar işten çıkarılacak. Yeni kanunda 15 sene çalışma zorunluluğu var ancak kadınların bir çoğu 15 sene boyunca çalışamıyor"

 • Mülteciler ve göçmenler koz olarak kullanılmamalı
  Mülteciler ve göçmenler koz olarak kullanılmamalı

  DİSK’e bağlı Türkiye Gıda İşçileri Sendikası (Gıda İş), Van Göl’ünde batan teknede ölen mültecilerle ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada insan tacirlerine dikkat çeken Gıda İş, “Sermayesi mülteci olan insan tacirlerinin ellerini kollarını sallayarak dolaşmaları, ceza almamaları kabul edilemez” dedi.

 • DİSK: Kıdem tazminatının müzakere edilecek yanı yok
  DİSK: Kıdem tazminatının müzakere edilecek yanı yok

  DİSK Başkanlar Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda kıdem tazminatının fona devredilmesine karşı İzmir’de de gerçekleştirdiği eylemde ”Kıdem tazminatının miktarını düşürecek planların müzakere edilecek hiçbir yanı yoktur” diye konuştu.

 • Çalışırken ölen her 5 işçiden 1’i emeklilik yaşında
  Çalışırken ölen her 5 işçiden 1’i emeklilik yaşında

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, siyasal iktidarın kıdem tazminatının ortadan kaldırılması ve esnek çalışmanın yaygınlaştırılması için gündeme getirdiği yeni yasal düzenlemelerle ilgili bir rapor yayımladı. Raporda bugün Türkiye’de çalışırken ölen her 5 işçiden birinin emeklilik çağında çalışırken öldüğü görülüyor.

Popüler Haberler