Haberler – Ekoloji ve Kent
 • Polonya’da ‘kanala’ karşı sıra dışı protesto
  Polonya’da ‘kanala’ karşı sıra dışı protesto

  Aktivist çift, 14 Şubat ‘Sevgililer Günü’nde Polonya’da inşa edilmek istenen kanala karşı ilginç bir protesto gösterisi gerçekleştirdi. Yatakta uzanan aktivistler bu eylemi kanalın çevreye vereceği zararlar hakkında farkındalık yaratmak için yaptıklarını söyledi.

 • Hasankeyf ve Dicle Vadisi için son çağrı!
  Hasankeyf ve Dicle Vadisi için son çağrı!

  Hasankeyf Koordinasyonu, Ilısu Barajı'nda suyun tutulması nedeniyle yok olmaya yüz tutan tarihi Hasankeyf kenti ve Dicle Vadisi için son uyarılarını yapmak üzere, basın toplantısı düzenledi.

 • Bilim dışı mega projeler İstanbul’u yıkıma uğratacak
  Bilim dışı mega projeler İstanbul’u yıkıma uğratacak

  Yüksek Mimar Mücella Yapıcı, Kanal projesi, 3. Köprü, 3. Havalimanı ile bir bütün. Bu mega projeler, ekolojik tarihsel kültürüyle beraber İstanbul’u ciddi yıkıma uğratacak. Bu yüzden bunların yaptıkları her şey bilim dışıdır” dedi.

 • ‘200’e 1 kala’ Kazdağları ‘birleşik mücadeleye’ çağırıyor!
  ‘200’e 1 kala’ Kazdağları ‘birleşik mücadeleye’ çağırıyor!

  Kazdağları’ndaki ekolojik katliamlara karşı 7/24 süren nöbet 200 günü geride bırakmak üzere. SiyasiHaber, nöbeti sürdüren yaşam ve doğa savunucularından Canan Hakko ve Serkan Kabak ile, Nöbet nasıl başladı? 200’üncü güne nasıl gelindi? Birleşik ekoloji mücadelesi ihtiyaç mıdır? üzerine konuştu.

 • Zürih’te Ekolojik Kriz ve Toplumsal Mücadele Sempozyumu gerçekleşti
  Zürih’te Ekolojik Kriz ve Toplumsal Mücadele Sempozyumu gerçekleşti

  Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa örgütü İsviçre’nin Zürih şehrinde iki günlük bir ekoloji sempozyumu gerçekleştirdi. “Ekolojik Kriz ve Toplumsa Mücadele” başlığı altında gerçekleşen sempozyuma Türkiye, Almanya, İspanya ve İsviçre’den çeşitli konuşmacılar katıldılar.

 • Doğa kulağımıza fısıldıyor: “Kanal yapılamaz”
  Doğa kulağımıza fısıldıyor: “Kanal yapılamaz”

  Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu çağrısıyla geçtiğimiz gün ‘Kanal İstanbul’ güzergahında ‘“İki deniz arasında kanal olmaz yürüyüş olur” etkinliğinin 11 kilometrelik ilk etabı gerçekleştirildi. Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu’ndan Gökhan KAYA, yürüyüş izlenimlerini SiyasiHaber’e yazdı.

 • "Marmara’da deprem 7.2 büyüklüğünde olacak."

  Prof. Dr. Naci Görür, “Gölcük ve Düzce depremleriyle Marmara’nın altındaki kabuk aşırı yüklendi. Marmara’da deprem olasılıkla Kumburgaz kolunda ve minimum 7.2 büyüklüğünde olacak.” dedi.

 • El ele eylemi 7. hafta: Alamos Gold'un kendini aklama çabalarına kanmıyoruz!
  El ele eylemi 7. hafta: Alamos Gold'un kendini aklama çabalarına kanmıyoruz!

  Kazdağları'ndaki ekolojik katliama karşı 7-24 nöbet tutan yaşam savunucuları, Çanakkale'deki ekoloji hareketleri ile birlikte 7 haftadır 'ele ele eylemi' gerçekleştiriyor. Bu hafta Çanakkale İskele Meydanı'nda yan yana gelen yaşam savunucuları, ''Alamos Gold'un kendini aklama çabalarına kanmıyoruz!" dedi.

 • Prof. Naci Görür: Elazığ’la ilgili projeler hazırladık, TÜBİTAK reddetti
  Prof. Naci Görür: Elazığ’la ilgili projeler hazırladık, TÜBİTAK reddetti

  Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ depreminin ardından yaptığı değerlendirmede, Doğu Anadolu Fay hattının uyandığını söyledi. Görür, katıldığı bir televizyon programında Elazığ, Bingöl arasının ciddi deprem riski taşıdığını belirtti. Görür aynı zamanda Elazığ ve köyleriyle ilgili projeler hazırladıklarını ancak TÜBİTAK tarafından reddedildiğini söyledi

 • Kanal İstanbul’a itiraz için son 3 gün
  Kanal İstanbul’a itiraz için son 3 gün

  Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu Kanal İstanbul’a ilişkin Çevre Düzeni Planı’na itiraz için son üç güne girildiğini duyurarak “Tüm vatandaşlarımızı Cuma, Pazartesi ve ve salı günleri Ataşehir ve Beşiktaş’taki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine itiraz etmeye davet ediyoruz” dedi.

 • Kanal bahane rant şahane
  Kanal bahane rant şahane

  Kanal İstanbul çevresinden arsa alan isimler tartışılmaya devam ediyor. Katarlılar ve Berat Albayrak’ın aldığı arsalar gündemdeyken, aynı bölgede hükümete yakınlığı ile bilinen Kalyon Holding, Ege Kimya, Sabancılar ve Koçların da arsa topladığı ifade edildi. Bölgede arsa metrekare fiyatları 5 yılda 80-100 Tl’den 800-100 TL’lere ulaştı

Popüler Haberler