Jandarma Muş'ta 5 kişiyi öldürdü

Muş'ta takip ettikleri araca ateş açan Jandarma Özel Harekat askerleri 5 kişiyi öldürdü. Ortaya çıkan görüntülerde teslim olan silahsız kişilere de ateş emri verildiği görülüyor.

Jandarma Muş'ta 5 kişiyi öldürdü

Muş'un Varto ilçesinde güvenlik güçlerinin 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle takibe alınan otomobildeki 2'si kadın 5 kişi zırhlı araçtan açılan ateş sonucu öldürüldü.

Görüntüde, zırhlı araçla takip edilen otomobile uzun süre ateş ediliyor. Lastikleri patlayan otomobilin sürücü kapısından elleri yukarda çıkan bir kişi teslim olarak araçtan uzaklaşıyor. Sürücünün ardından araçtan çıkan ve silahlı olduğu görülen diğer kişi koşarak uzaklaşırken açılan ateş sonucu öldürülüyor.

Zırhlı araç bu kez namlusunu araca çevirip tarıyor. Daha sonra hem aracın diğer kapısından çıkan silahsız bir kişi hem de teslim olan araç sürücüsü kurşunların hedefi oluyor.

İl Jandarma Komutanlığı, 5 kişinin öldürülmesini 'açılan ateşin sürdürülmesi sonucu güvenlik güçlerinini verdiği karşılık' olarak açıklasa da, görüntüler teslim olan silahsız kişilerin zırhlı aracın içinden verilen emirle öldürüldüğünü gösteriyor.

İl jandarma komutanlığı çatışma açıklaması yaptı

Yayınlanan görüntülerle çelişen Muş İl Jandarma Komutanlığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan istihbarat çalışmaları sonucu dün, Varto ilçesi Yılanlı köyünde terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğu bilgisine ulaştı. Bölgeye, Varto İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler sevk edildi. Yılanlı köyü yolu üzerinde jandarmanın 'dur' ihtarına uzun namlulu silahlarla karşılık veren teröristler ardından kaçma başladı. Teröristlerin aracına açılan ateş ile araç durduruldu ancak teröristler, ateş açmayı sürdürünce jandarma karşılık verdi.

(Artı Gerçek)

Etiketler: muş, Jandarma, Çatışma, infaz

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler