İzmir’den Kaz Dağları’na yürüyüş: Sesimizi duyurmaya çalışacağız

İzmir Düşünce Topluluğu, 12 Ekim’de yapılacak Çanakkale mitingine katılmak üzere 9 Ekim’de 20 noktadan yürüyüş başlatacaklarını duyurdu.

İzmir’den Kaz Dağları’na yürüyüş: Sesimizi duyurmaya çalışacağız

İzmir Düşünce Topluluğu, 12 Ekim’de yapılacak Çanakkale mitingine katılım çağrısı yaptı. 9 Ekim’de İzmir Efemçukuru’ndan başlayacak yürüyüş, 12 Ekim Çanakkale mitinginde son bulacak.

Düşünce Topluluğu, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Bizler kentimizde ve bölgemizde yaşanan ekolojik yıkımlara karşı toprağımızın, suyumuzun, havamızın daha fazla kirlenmesini önlemek amacıyla, insanların ve bütün canlı yaşamın geleceğinin tehdit altında olduğunun bilinciyle sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna duyurmak için yollara düştük. Suyumuzu kirleten, doğamızı mahvedenlere karşı, Efemçukuru’ndan Kazdağları’na, ekolojik yıkımların olduğu çeşitli noktalarda yürüyüşler yaparak sesimizi duyurmaya çalışacağız” denildi.

Gerçekleştirilecek mitinge, ekolojik tahribatın olduğu 20 noktadan yapılacak yürüyüş ve açıklamalarla katılım sağlanacağı belirtilen açıklamada, “Ayrımsız bu ülkede yaşayan herkesin yaşamını ve geleceğini derinden etkileyen ekolojik krize karşı birlikteliğimiz, bizimle birlikte olamasanız bile bulunduğunuz yerden göstereceğiniz destekler, geleceğimiz için çok kıymetlidir” ifadelerine yer verildi.

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler