İzmir'deki 'OHAL Değil Demokrasi' mitingi 'OHAL gerekçesiyle' yasaklandı

İzmir'de emek ve demokrasi güçlerinin düzenlemek istediği 'OHAL Değil Demokrasi' mitingi, İzmir Valiliği tarafından OHAL gerekçesiyle yasaklandı.

İzmir'deki 'OHAL Değil Demokrasi' mitingi 'OHAL gerekçesiyle' yasaklandı

İzmir'de emek ve demokrasinin güçlerinin 23 Aralık'ta Gündoğdu Meydanı'nda düzenlemek istediği 'OHAL Değil Demokrasi' Mitingi'ne İzmir Valiliği, OHAL'i gerekçe göstererek izin vermedi.

Ocak ayında bir kez daha uzatılması beklenen OHAL'e karşı düzenlenmek istenen OHAL mitingi Valilik yasağına takıldı. İzmir emek ve demokrasi güçleri adına DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'den oluşan miting tertip komitesinin başvurusuna İzmir Valiliği'nden cevap geldi. İzmir Valiliği, izin vermemesine gerekçe olarak 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 'm' bendini ve 2911 Toplantı ve Gösteri Yürüşleri Kanunu'nun 17. Maddesi'ni gerekçe gösterdi.

Metinde "Kamu düzenini, başkalarının hak ve özgürlüklerini bozacak olaylara sebebiyet verilebileceği değerlendirildiğinden gerçekleşmesi muhtemel, istenmeyen ve telafisi olmayan olayların meydana gelmesini önlemek amacıyla 23.12.2017 tarihinde düzenlenilmek istenilen 'OHAL değil Demokrasi' konulu gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantısının İzmir il sınırları içerisinde yapılması, aynı konu ile ilgili olarak afiş, pankart, el ilanı ve bildiri asılması veya dağıtılması Valiliğimizce yasaklanmıştır" ifadeleri yer aldı.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri yarın saat 13.00’da DİSK Ege Bölge Temsilciliği'nde yasağa ilişkin basın toplantısı düzenleyecek. 

(Evrensel)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler