İzmir'de polis DISK'li işçilere saldırdı: DİSK üyesi tüm işçiler iş bırakıyor!

DİSK 'e bağlı Genel-İş Sendikası 2 No'lu şubenin İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde 'toplu sözleşme' talebiyle düzenlediği basın açıklamasına polis saldırdı ve işçiler gözaltına alındı. DİSK ise İzmir'de iş bırakma çağrısı yaparak Konak Meydanı'nda toplanma çağrısında bulundu.

İzmir'de polis DISK'li işçilere saldırdı: DİSK üyesi tüm işçiler iş bırakıyor!

DİSK 'e bağlı Genel-İş Sendikası 2 No'lu şubenin İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde 'toplu sözleşme' talebiyle düzenlediği basın açıklamasına polis saldırdı. 

15'e yakın Genel-İş üyesinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşılırken, Genel-İş 2 No'lu Şube yaptığı açıklamada, "Toplu sözleşme hakkı ve talepleri için basın açıklaması yapmak isteyen İzenerji işçilerine ve Genel İş Sendikası başkan ve yöneticilerine polis saldırdı. Temsilci ve işçi arkadaşlarımız yaralandı ve gözaltına alındı.  'Yaşasın DİSK yaşasın Genel İş' ifadelerine yer verildi.

İş bırakma çağrısı

İz Gazete'nin aktardığı bilgiye göre Genel-İş Sendikası üyelerine işlerini durdurarak, tüm ekipmanları ile birlikte Konak Meydanında toplanma çağrısı yaptı. Ayrıca ESHOT'a bağlı otobüslerin ve belediyenin çöp arabalarının yolları kapattığı bilgisine ulaşıldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler