İzmir'de nefret cinayeti: Polisin trans kadını öldürüp tecavüz ettiği ortaya çıktı

Konak'ta bir polis memuru olan Volkan Hicret, trans kadın B.B'yi tabancayla öldürüp, 2 kişiyi yaraladı. Polis memurunun, evdeki diğer trans kadına yaralı haldeyken, B.B.'ye de öldükten sonra tecavüz ettiği ortaya çıktı.

İzmir'de nefret cinayeti: Polisin trans kadını öldürüp tecavüz ettiği ortaya çıktı

Alsancak semti 1468 Sokak'ta 9 Ocak’ta meydana gelen olayda Talha K. ve polis memuru Volkan Hicret ile trans kadın B.B. arasında tartışma çıktı. Volkan Hicret, B.B. ve evdeki diğer trans kadın Y.A. ile kendi arkadaşı Talha K.'yı vurdu. Bina sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye, polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, B.B.'nin olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi. Kolundan yaralanan Y.A. ambulansla Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'ne, seken kurşunla ayağından vurulan Talha K. ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis ekipleri, Volkan Hicret ve tedavisi tamamlanan Talha K.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Hicret tutuklanırken, Talha K. serbest bırakıldı. 

Alıkoydu ve tecavüz etti

Evdeki diğer kadınların ifadesine göre, B.B. ile Volkan Hicret arasında tartışma çıktı. Bu sırada odadan iki el silah sesi duyulurken, B.B. yaralı halde salona kaçtı. Arkasından gelen Hicret, ateş etmeye devam ederken, salonda oturan Y.A. ve Talha K.'yi de vurdu. Polis memuru Volkan Hicret, evdekileri salona toplayıp üzerlerindeki paraları gasp etti. Daha sonra Talha K., M.H.K. ve H.A.'yı evden çıkaran Hicret, solanda kalan B.B. ile Y.A.'ya cinsel saldırıda bulundu. Bu sırada Hicret tabancasını ateşleyerek B.B.'yi başından vurdu. Yaralı haldeki Y.A.'ya cinsel saldırıda bulunan Hicret, öldüğü anlaşılan B.B.'nin cansız bedenine de tecavüz etti.

Sinirine hakim olamayıp ateş etmiş!

B.B.'yi öldüren polis memuru Volkan Hicret’in emniyette verdiği ifadesi de iddianamede yer aldı. Volkan Hicret’in ifadesinde, arkadaşının isteği üzerine daireye gittiklerini, B.B.'nin belindeki tabancayı görmesi üzerine, ‘O silahla ateş edemezsin’ dediğini ve sinirlerine hakim olamayıp ateş ettiğini söylediği belirtildi. İddianame İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, müebbet hapis ve ayrıca 41 yıl hapis cezasına çarptırılması istenen tutuklu polis memuru Volkan Hicret ve tutuksuz arkadaşı Talha K., 21 Haziran’da mahkemeye çıkacak.

(Kaynak: İz Gazetesi)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler