İzmir ve Konya'da ev baskınları: 30'dan fazla gözaltı

İzmir ve Konya'da polis ekipleri sabah saatlerinde çok sayıda adrese baskın düzenledi. Aralarında HDP, SYKP ve KESK yönetici ve üyelerinin de olduğu 30'dan fazla kişi gözaltına alındı.

İzmir ve Konya'da ev baskınları: 30'dan fazla gözaltı

İzmir’de polis ekipleri, bu sabah çok sayıda adrese baskın düzenledi. Aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) üye ve yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında HDP İzmir il yönetici ve üyeleri Mahsun Koç, Dilek Bakış, Melahat Kuş, Atiye Şahin, Hanife Polat, Behiye Yalçın, Tevfik Bugakaptan, Çetin Çavdarcı ile SYKP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Cavit Uğur da bulunuyor.

İzmir Kent Konseyi’nden Kısbes Aydın, Halkların Demokratik Kongresi’nden (HDK) Erol Akcan, KESK Mali Sekreteri ve MYK üyesi Elif Çuhadar da gözaltına alınan isimler arasında.

Gözaltına alınan isimler şöyle:

Cavit Uğur, Kızbes Aydın, Erol Akcan, Behiye Yalçın, Hanife Polat, Melahat Kuş,  Mahsun Koç, İsmet Akbulak, Teyfik Boğa Kaplan, Kerem Ay, Ferzende Deniz, Haydar Tekin, Dilek Bakış, Atiye Şahin, Ali İhsan Toğrak, Bışar Arı, Mehmet Akdığan, Çetin Çavdarcı, İlhan Güçlü, Menderes Koçak, Ahmet Yavuz, Elif Çuhadar, Mehmet Akdoğan, Hulkiye Yılmaz, Fuat Gün, Dünya Mali Ariç, Kaan Uğur.

Konya’da ‘Afrin’ nedeniyle 14 kişi için yakalama kararı

Konya’da ise Afrin operasyonuyla ilgili paylaşımlarda bulundukları gerekçesiyle 14 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararı çıkarılan kişilerin adreslerine sabah saatlerinde baskın düzenleyen polis ekipleri 10 kişiyi gözaltına aldı. Yakalama kararı çıkarılan 4 kişi ise adresinde bulunamadı.

Gözaltına alınanlara ‘örgüt propagandası yapmak, halkı kin ve nefretliği sürüklemek’ suçlamasının yöneltildiği belirtildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler