İzmir Pepsi'de işçilerde yüksek ateş çıktığı ve üretime ara verildiği iddiası

DİSK Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan, İzmir Pepsi’de işçilerde yüksek ateş çıktığını ve fabrikada üretimin durdurulduğu iddiasında bulundu.

İzmir Pepsi'de işçilerde yüksek ateş çıktığı ve üretime ara verildiği iddiası

 

Türkiye’de tüm hızıyla yayılmaya devam eden Koronavirüs nedeniyle ülkede hayat neredeyse durdu ancak büyük fabrikalarda üretim hız kesmeden sürüyor. 

Yeni Bir Mecra'nın haberine göre: DİSK Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan, Pepsi’de işçilerde yüksek ateş çıktığını ve fabrikada üretimin durdurulduğu iddiasında bulundu. İddia yalanlanmadı.

Emekten yana siyasi partiler ve sendikalar tarafından sık sık işçilerin hayatlarının riske atıldığı uyarısında bulunularak, işçilerin Koronavirüse yakalanmadan ücretli izine çıkarılmaları gerektiği vurgulanıyor.

Henüz bir vakanın açıklanmadığı fabrikalarla ilgili iddialar da gündeme gelmeye başladı. DİSK Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan İzmir Kemalpaşa’da bulunan Pepsi fabrikasında 4 işçinin yüksek ateş, 34 işçide de normalin üstünde ateş olduğu, fabrikanın üretime ara verdiği iddiasını Twitter’da paylaştı. Fabrika ve firma yetkililerinden henüz konuya ilişkin açıklama yapılmadı.

0C1wOg

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler