İzmir Barosunda Çağdaş Avukatlar Grubunun adayı Özkan Yücel kazandı

İzmir Barosu Genel Kurulunda seçimleri Çağdaş Avukatlar Grubu kazandı. Avukat Özkan Yücel, baro başkanlığına seçildi.

İzmir Barosunda Çağdaş Avukatlar Grubunun adayı Özkan Yücel kazandı

Başkanlık için 5 adayın yarıştığı İzmir Barosu'nun Olağan Genel Kurulunda Çağdaş Avukatlar Grubunun listesi baro seçimlerinin kazananı oldu. Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Özkan Yücel baro başkanlığına seçildi. İkinci sırada ise mevcut başkan vekili Mustafa Çetin başkanlığındaki Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu oldu. Sırasıyla muhalif Cumhuriyetçi Avukatlar, İzmir Milliyetçi Avukatlar ve Yenilikçi Avukatlar Grubu oy aldı.

Baroya kayıtlı 9 bin avukat bugün yeni başkanını seçmek için sandık başına gitti. Seçimlerde iki aday çıkaran Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'ndan İzmir Barosu Başkanvekili Mustafa Çetin ile yine yönetim kurulu üyesi olan eski Genel Sekreter Atalay Aksay, Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan Özkan Yücel, Yenilikçi Avukatlar Grubu'ndan Muhammet Özekes ve Milliyetçi Avukatlar Grubu'ndan ise Ömer Fatih Şimdi başkan seçilebilmek için yarıştı.

Evrensel'den Metehan Ud'un haberine göre sonuçlar Çağdaş Avukatlar tarafından çoşkuyla kutlandı. 'Güzel Günler Göreceğiz' şarkısını Gündoğdu Marşını okuyan avukatlar 'Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam' sloganlarını attılar. Yeni baro başkanı Özkan Yücel tebrikleri kabul etti. İzmir Barosunda 4 yıl sonra Çağdaş Avukatlar bir kez daha baro yönetimine seçildi. İzmir Tabip Odasından sonra ulusalcı gruplar baro yönetimini de kaybetmiş oldu.

'Asla bir efendiyi bir otorite kabul etmeyeceğiz'

Seçim sonuçları sonrasında basına açıklamada bulunan Özkan Yücel, Türkiye’deki her türlü hukuka aykırılığın karşısında duracaklarını belirterek “Asla bir efendiyi bir otorite kabul etmeyeceğiz. Her türlü hak ihlalinde hem avukatın hem de yurttaşın yanında olacağız. Böyle bir İzmir Barosu yönetimi var. Kararlıyız. Seçim çalışmaları esnasında da söyledik; Türkiye’nin hukuk devletinin yeniden inşasına ilişkin bir sürece ihtiyacı var. Bu sürecin başkentini İzmir yapmaya kararlıyız. Bu süreç İzmir’den başlayacak. Hem avukat arkadaşlarımıza, hem meslektaşlarımıza hem de İzmir halkına söz veriyoruz” dedi.

Çağdaş Avukatlar Grubunun listesi

Seçimleri kazanan baro yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Av. Burcu Ece Güler, Av. Özgür Yılmazer, Av. Ali Deman Güler, Av. Sinan Balcılar, Av. Perihan Çağrışım Kayadelen, Av. Gamze Karaoğlu Adıgüzel, Av. Cansu Seçgin, Av. Afhan Topel, Av. Mehmet Baran Selanik ve Av. Hüseyin Yıldız.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler