İZBAN işçileri greve gidiyor!

Demiryol-İş sendikası üyesi İZBAN A.Ş arasında 11 Temmuz'dan beri sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması üzerine sendika grev ilanında bulundu. İzban işçileri 10 Aralık Pazartesi günü greve başlayacak.

İZBAN işçileri greve gidiyor!

Demiryol-İş sendikası ile İZBAN A.Ş arasında 11 Temmuz'dan beri sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinin sonuçlanmaması üzerine sendika grev ilanında bulundu. İzban işçileri 10 Aralık Pazartesi günü greve başlayacak. 

Toplu sözleşme süreci

İZBAN’da işveren İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD. Demiryolu İşçileri Sendikası üyesi 342 işçi her gün 500 binden fazla yurttaşı işyerlerine, okullarına, evlerine ulaştırıyor.

İZBAN yönetimi ile sendika arasında uzun süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varılamamıştı. İşçiler ortalama yüzde 28 civarında zam isterken, İZBAN yönetimi enflasyonun da çok gerisinde kalan ortalama yüzde 14 civarında zam teklifinde bulunmuştu.

Arabuluculuk sürecinden de sonuç çıkmayınca İZBAN’da 60 günlük iyi niyet mühleti başlamıştı. İZBAN işçileri için bu süre 22 Aralık’ta doluyor. Ancak sendika 22 Aralık’a varmadan greve çıkmayı planladığını belirtmişti.

Grev İlanı

Demiryol-İş sendikası olumsuz sonuçlanan görüşmeler sonunda grev ilanında bulundu.

Sendikamız ile İZBAN A.Ş arasında 11 Temmuz 2018 tarihinden bu yana yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine emeğimizin karşılığını alabilmek için sendikamız tarafından alınan grev kararının 10.12.2018 Pazartesi Saat 05:00 itibariyle uygulanmasına karar verilmiştir.

Alınan karar 6356 sayılı kanunun 60. maddesi gereğince ilan olunur.

DEMİRYOL-İŞ

TÜRKİYE DEMİRYOLU İŞÇİLERİ SENDİKASI BAŞKANLIĞI

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler