İyi Parti’den YSK kararı açıklaması: Oyların değil seçimin çalındığı teyit edildi

YSK'nin gerekçeli kararını değerlendiren İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, "YSK kararının içeriği oyların değil seçimin çalındığını teyit etti" dedi.

İyi Parti’den YSK kararı açıklaması: Oyların değil seçimin çalındığı teyit edildi

YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesine ilişkin gerekçeli kararını bugün yayımladı. İyi Parti Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, YSK’nin kararını KRT’de değerlendirdi.

Seymen, YSK’nin AKP’nin tüm itirazlarını didik didik edip hiçbir şey bulamadığını belirterek “754 sandık başkanı kamu görevlisi değil diyor. Ama bunun seçim sonucuna etki ettiğine dair tek bir somut tespit yok. Seçimlerin iptalini gerektirir mi? 250 sayfalık gerekçeli karar göre cevap, hayır” dedi.

Seymen, “İlçe seçim kurulunun suçunu seçmenin sırtına yükledi YSK. Sırf bir parti istedi diye! Türk hukuk tarihinin utanç vesikası oldu 250 sayfa. İşledikleri ayıbın üzerini 250 sayfa ile örtemeyecekler” dedi.

“YSK kararının içeriği oyların değil seçimin çalındığını teyit etti” diyen Seymen, “Hırsızlık yok, seçimin sonucuna etki edecek bir tespit yok. Sandıktan çıkan 4 pusuladan biri iptal edildi. Bunun sebebi bile yok. ‘Biz bu seçimi iptal ediyoruz çünkü İstanbul AKP’de olmalı’ dedi” ifadelerini kullandı.

Seymen, “Madem sandık kurulları kanuna aykırı oluşturulduğu için seçim güvenliği zedelendi ve bu yüzden seçim iptal edildi; ilçe belediye başkanlığı seçimlerinde farklı sandık kurulları mı görevliydi? Güven sadece büyükşehir seçimlerinde mi zedelendi” diye sordu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler