İyi Parti'den 'ittifak' açıklaması: CHP ile yol haritasını belirlemeye başladık

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “CHP ile ittifak konusunda yol haritasını belirlediklerini” açıkladı.

İyi Parti'den 'ittifak' açıklaması: CHP ile yol haritasını belirlemeye başladık

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ile yürüttükleri yerel seçim ittifak çalışmalarına ilişkin, “Aşağı yukarı alanı çizdik büyük şehirlerde. Şimdi onun içini dolduracağız. Bir isim konusuna kesinlikle girmedik. Alanı tarif edersek içini doldururuz, o kolay” dedi. Aydın ile CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Bülent Tezcan, iki partinin yerel seçimde yapacağı ittifaka ilişkin ikinci görüşmelerini gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Aydın, İyi Parti Genel Merkezi’ne gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “Görüşmeye ilişkin neler söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine Aydın, “Sık sık bir araya geleceğiz. Bugün görüşmemizi tamamladık. Temel ilkelerin belirlenmesi konusunda bir mutabakat sağladık. Bu sağlanan mutabakat üzerinden önümüzdeki döneme ait bir yol haritası oluşturduk” diye konuştu.

‘Görüşmeler en kısa sürede sonlanacak’

“Görüşmelerin 15 gün içerisinde sonlandırılacağı doğru mu?” sorusu üzerine Aydın, “Gün vermek doğru olur mu bilmiyorum ama en kısa sürede yapmanın gayreti içerisindeyiz.” karşılığını verdi. “Ankara ve İstanbul’u CHP-İyi Parti ittifakı mı alacak?” sorusunu Aydın, “Öyle bir şey yok. Taksimat görüşmemiz yok ama artık o aşamaya geldik diyebilirim” diye yanıtladı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler