İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı öldürüldü

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde oy kullanma işlemi sırasında çıkan çatışmada İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz hayatını kaybetti.

İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı öldürüldü

 

İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi'nde yer alan İMKB Ortaokulu'nda oy kullanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti. Olayda 2 kişinin daha hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Yeniçağ'a konuşan İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, olayı doğrulayarak Durmaz'ın naaşının hastaneye getirilmekte olduğunu belirtti.

CHP'li Yılan: Toplam 3 ölü var

Olayın ardından açıklama yapan CHP Karaçoban İlçe Başkanı Hüsnü Yılan, “İçişleri Bakanlığı’ndan buraya görevli 24 kişi geldi. Biz bunu kabul etmedik, tepki gösterdik. Sonrasında ise ismini bilmediğim AKP Erzurum milletvekili aday adayı olan genç biri geldi. Onun da durmasını kabul etmedik. Kavga çıktı. Ateş ettiler. İYİ Parti ilçe başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, oy kullanan bir vatandaş ve Agit Yazan yaşamını yitirdi” dedi.

İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı'ndan konuya dair atılan tweet'te "Karaçoban İlçe Başkanımız Sn. Mehmet Sıddık Durmaz şerefsiz, namussuz, haysiyetsiz, kan emiciler tarafından acımasızca vurularak canına kıyılmıştır. Allah bu seçimlerde kan döken, koltuk uğruna insanların canına kasteden bu yaratıkların belasını bir an evvel verir inşallah" denildi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mustafa Güldoğan ise "Maalesef ilçe başkanımız da hayatını kaybetti. Nasıl bir zihniyetle mücadele ettiğimizi umarım anlamayan kalmamıştır. Ama merak etmeyin. İyiler kazanacak" açıklaması yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler