İthaki Yayınları'ndan Virginia Woolf için kadın düşmanı biyografi

İthaki Yayınları, Virginia Woolf’un Kendine Ait Bir Oda adlı kült feminist eserini, Woolf’un hastalığıyla ve ölümüyle dalga geçen bir biyografiyle yayınladı. Biyografide, "Bir kaşık suda boğuldu" " Kim korkar bakire kurttan" gibi sözlere yer verildi.

İthaki Yayınları'ndan Virginia Woolf için kadın düşmanı biyografi

Siyasi Haber/Haber Merkezi

İthaki, “59 yaşında mezarlığa adım attı”, “bir kaşık suda boğuldu”,“Geri gelir mi? Gelirse gelsin. Kim korkar bakire kurttan” gibi cümlelerle Woolf’u bir yazar olarak küçük düşürmeye çalışan İthaki Yayınları, feminist yazını da “Paranoyaklığı zaten Shakespeare’in olmayan kız kardeşi üzerine saatlerce konuşmasından belliydi”diyerek küçümsüyor. 

İthaki Yayınları'ndan çıkan Kendine Ait Bir Oda adlı kült eserde, Woolf'tan şöyle bahsediliyor: Küçük yaşta yazarlığa, 59 yaşında mezarlığa adım attı. Dalgalarla sörf yapıp, nehir bile denemeyecek bir kaşık suda boğuldu. Bilinç akışı mı nehrin akışı mı? Odalarda ışıksızdı. Paranoyaklığı zaten Shakespeare'in olmayan kız kardeşi  üzerine saatlerce konuşmasından belliydi. Geri gelir mi? Gelirse gelsin, kim korkar bakire kurttan? Bkz. Nicole Kidman."

Erktolia tarafından Change.org'ta bu nefret söylemine karşı kampanya başlatıldı

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler