İsviçre'de Flormar işçileri için eylem yapıldı

Sendikaya üye oldukları için işten atılan ve fabrika önünde direnişte bulunan Flormar işçilerinin işten çıkartılmaları İsviçre’nin Bern kentinde protesto edildi. Kaynak: Flormar işçilerine uluslararası destek

İsviçre'de Flormar işçileri için eylem yapıldı

Gebze OSB’de bulunan Flormar Fabrikası’nda Petrol-İş Gebze Şubesi’ne üye oldukları için çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 120 işçi işveren tarafından işten çıkarıldı. İşten atılan işçiler fabrika önünde direnişe geçti. 63 gündür fabrika önünde direnişte bulunan işçilere destek her geçen gün artıyor. Gebze Haber'den Hanifi Surun'un haberine göre, işçilere destek için önceki gün İsviçre’nin Bern kentinde protesto edildi. Bern’in en işlek meydanında toplanan eylemciler burada bir süre bildiri dağıttıktan sonra sonra Bern Yves Rocher mağazasının önüne giderek orada da bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

Boykot çağrısında bulundular

Aktivistler ellerinde Almanca dövizlerle Bern Bahnhofplatz’da bir süre beklediler ve bu esnada Flormar’daki gelişmeler üzerine bilgilendirme yapan bildiriler dağıtıldı. Bildiri ve dövizlerde Yves Rocher ve Flormar ürünleri için boykot çağrısı yapılırken, sorunun çözülmemesi durumunda daha farklı eylemlere gidileceği ve boykot çalışmasının çok daha yaygınlaştırılacağı da belirtildi. Eylemciler Bern Bahnhof’un ardından Yves Rocher Bern mağazasının önüne giderek bir sürede orada eylemlerini ve bildiri dağıtımını sürdürdüler.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler