İşveren 6 aydır ücretlerini ödemediği işçileri bir de darp etti

6 aydır ücretleri ödenmediği için iş bırakıp firma yetkilileriyle görüşmeye giden işçiler, paralarının ödenmesini beklerken darp edildiklerini söyledi.

İşveren 6 aydır ücretlerini ödemediği işçileri bir de darp etti

Ankara'da 6 aydır ücretleri ödenmediği için iş bırakıp, çalıştıkları inşaat firması yetkilileriyle görüşmeye giden işçiler, paralarının ödenmesini beklerken saldırıya maruz kaldıklarını söyledi. Yaralanan işçiler, firma yetkilileri hakkında şikayette bulunacaklarını açıkladı.

Ankara İncek’te bulunan Fidanlar İnşaat’ta çalışan 35 işçi, 6 aydır ücretleri ödenmeyince önceki gün iş bıraktı. İşçiler şirketin ofisine gittiklerinde hakaretlerle karşılandıklarını, buna karşılık vermeleri üzerine kargaşa çıktığını anlattı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, ifadelerini almak üzere işçileri en yakın karakola götürdü. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan işçiler, yeniden Fidanlar İnşaat’ın sahibiyle görüşmek üzere söz firma ofisine geri döndü. Yapılan görüşmeler sonucu söz konusu firma sahibi, alacaklarını ödediği yaklaşık 28 işçiden tekrar şantiye alanına dönmelerini istedi. Alacakları ödenmeyen diğer işçiler ise, şirket ofisi ve yatakhanesi arasında bulunan tenha bir alana çağrılarak, paralarının orada ödeneceği söylendi. Paralarını almak için söz konusu alana giden işçiler darbedildi. Yaralanan 3 işçi, Ankara Gölbaşı Hastanesi’ne kaldırıldı.

Suç duyurusunda bulunacaklar

Saldırı sırasında başından ve yüzünden darbeler alan İnan Keleş,  şunları söyledi:

“Ben, kardeşim ve parasını alamayan diğer 4 arkadaşımız, paramızı almak için oraya gittiğimizde bize hakaret etmeye başladılar. Daha sonra oraya yaklaşık 50 kişi gelerek, bize saldırdı. Yani bize tuzak kurdular. Daha sonra olay yerine gelen polisler beni, kardeşimi ve diğer arkadaşlarımızı onların elinden alarak, hastaneye götürdü.”

Keleş, alacaklarının ödenmesini beklerken darbedildikleri firma yetkilileri hakkında şikayetçi olduğunu ve en yakın zamanda suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

'Konuşacak bir durum' yokmuş

Firma yetkilisi telefonlara yanıt vermezken Fidanlar İnşaat’tan iş alan KNL Taşeron Firması sahibi Alper Kınalı’ya firma yetkilisine ulaşması rica edildi. Kınalı, yetkili kişi Ö.S’nin ‘Konuya dair konuşacak bir durumun olmadığını’ belirttiğini aktardı. 

Mezopotamya Ajansı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler