İstifa etmesi gereken Tek Adam'dır, Tayyip Erdoğan’dır.

SİYASİHABER YORUM - Tek adam rejimi derin bir kriz içerisine doğru sürükleniyor. Bu çıplak hakikati hiçbir ayak oyunu, Osmanlı numarası değiştiremez. Fatura’yı İçişleri Bakanı’nı çıkararak Tayyip Erdoğan’ı aklama yeltenişi beyhude bir girişimdir. Herkes çok iyi bilmektedir ki, Türkiye siyasetinin karar vericisi Tayyip Erdoğan’dır.

İstifa etmesi gereken Tek Adam'dır, Tayyip Erdoğan’dır.

SiyasiHaber

Tek adam rejimi derin bir kriz içerisine doğru sürükleniyor. Bu çıplak hakikati hiçbir ayak oyunu, Osmanlı numarası değiştiremez. Fatura’yı İçişleri Bakanı’nı çıkararak Tayyip Erdoğan’ı aklama yeltenişi beyhude bir girişimdir. Herkes çok iyi bilmektedir ki, Türkiye siyasetinin karar vericisi Tayyip Erdoğan’dır.

Koranavirüs salgınının Türkiye’nin gündemine girdiği ilk günden itibaren hiçbir kararın Tayyip Erdoğan’ın onayı olmadan alınabilmesi olanaklı değildir. Sağlık Bakanı, İçişleri Bakanı ve sorumluluk mevkiindeki bütün devlet görevlileri koronavirüs salgını başladığı günden beri yaptıkları her açıklamada “Cumhurbaşkanı’nın direktifleri doğrultusunda” davrandıklarının altını kalın bir biçimde çizdiler. Bu hakikat birinci derecede sorumluluk mevkiinde oturanın Tayyip Erdoğan olduğu gerçeğini hiçbir kuşkuya ver bırakmaksızın göstermektedir.

Böyle bir gelişmenin olabileceğinin işaretini bugün bir taşeron gazeteci, Milliyet Gazetesi’nden Kıvanç El vermişti. Bugün yaptığımız bir haber yorumda bu durumu şöyle izah etmiştik:

“Cuma akşamı ilan edilen sokağa çıkma yasağı kararının ardından yaşanan koordinasyonsuzluğun ‘başta Bilim Kurulu olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’nda da rahatsızlığa yol açtığı’ iddia edildi. Lakin bu iddianın hiçbir inandırıcılığı yok. Belli ki Kıvanç El'e taşeronluk görevi verilmiş.

Salgının önlenemez yükselişi karşısında Milliyet’in haberi çıkacak faturanın birilerine havale edilmek istendiği izlenimini uyandırıyor. Belli ki Milliyet bu işin taşeronluğu için görevlendirilmiş durumda.

Dünya alem biliyor ki, Türkiye’de son yıllarda alınan bütün kararlar Tayyip Erdoğan’ın onayından geçmektedir. Erdoğan’ın itiraz ettiği bir uygulamanın gerçekleşmesi olanaklı değildir. Bu nedenle “Cumhurbaşkanlığı”nın da rahatsız olduğu” iddiasının inandırıcı hiçbir bir yanı yoktur.”

Yazının mürekkebi kurumadan anlaşıldığı kadarıyla fatura İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çıkarılmaya çalışılmaktadır. Süleyman Soylu “tek adam iktidarı”nın bütün suçlarının ortağıdır. Bundan hiçbir kuşku duyulamaz. Ancak fatura Bakana çıkarılarak Tayyip Erdoğan’ı aklama girişiminin de kabul edilebilmesi olanaklı değildir.

Salgın krizinin birinci derecede sorumlusu ‘tek adam’dır, Tayyip Erdoğan’dır. İstifa etmesi gereken de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler