İşten çıkarılan Gülsüm Elvan yeniden kadroda

Taşerona kadro düzenlemesiyle birlikte “güvenlik soruşturması” gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, Pazartesi yeniden işbaşı yapacak. İşe yeniden başlayacaklar arasında Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan da bulunuyor.

İşten çıkarılan Gülsüm  Elvan yeniden kadroda

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) yönetiminde olan Ataşehir Belediyesi bünyesinde çalışan 110 taşeron işçisi işten çıkarılmalarını protesto etmek amacıyla belediye önünde bir araya gelerek oturma eylemi başlattı. Taşerona kadro düzenlemesiyle birlikte “güvenlik soruşturması” gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler arasında Gezi eylemleri sırasında polis kurşunuyla başından vurularak hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan da yer aldı.

Pazartesi tekrar işbaşı yapacak

Yapılan oturma eylemi sırasında işçilerin yanına gelen ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan eski Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile onun yerine seçilen Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz işçilerin Pazartesi işlerine geri döneceklerini söyledi. Konu için ulaştığımız Elvan da Pazartesi yeniden işbaşı yapacağını kaydetti.

‘Bana bir ekmeği çok gördüler’

Elvan, sosyal medya hesabından “Benim oğlumu bir ekmek alırken öldürdüler bana da bir ekmeği çok gördüler. Benim işten çıkarılma gerekçem Berkin Elvan’ın annesi olmamdan başka bir şey değil. Onun annesi olmaktan gurur duyuyorum” paylaşımında bulunmuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler