İşte Cumhuriyet'e atılan suçlamalar: Yayın politikanız niye değişti, Yenikapı Mitingi'ne yanlış başlık

Demokrasi için Birlik İnisiyatifi Cumhuriyet Gazetesi'nin önündeki buluşmada. Sezgin Tanrıkulu burada Çağlayan Adliyesi'nden aldığı gerekçeli kararı açıkladı: Yandaş yazarların Cumhuriyet'i hedef göstermesi delil sayılmış.

İşte Cumhuriyet'e atılan suçlamalar: Yayın politikanız niye değişti, Yenikapı Mitingi'ne yanlış başlık

Siyasi Haber/İstanbul

Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu dahil 9 kişinin tutuklanmasına karşı açıklamalar gerçekleştiriyor. 

Demokrasi İçin Birlik İnisiyatifi Cumhuriyet Gazetesi önünde toplandı, burada söz alan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hakimin gerekçeli kararının eline ulaştığı ve bu kararın hukuk ayıbı olduğunu ifade etti. Sezgin Tanrıkulu şunları söyledi: 

"Bir avukat olarak yargı tarihi bakımından bu karar kara leke olarak anılacaktır. Zira bu kararın gerekçesinde hepsi gazeteci olan arkadaşlarımız için hiçbir ispat yok, şiddet ve terörle hiçbir bağ kurulamamış, sadece gazetecilik yaptıkları için tutuklanmışlardır. Cumhuriyet Gazetesi'nin yayın politikasını değiştirmesi suç sayılmış, manşetler suç sayılmış. Yenikapı Mitingi ile ilgili "Eksik Demokrasi" manşeti dahi suç sayılmış. Gazetecilerin yazılarında subliminal mesajlar verdiği yaızlmış. Aydın Engin'in 13 Temmuz'daki yazısı gerekçe gösterilmiş. Başka gazetelerde yazanların yazdıklarıyla "Şu gazeteci burada şunu söylemiş" diyerek bunlar delil gösterilmiş. Ben sıkıyönetim mahkemelerine, Devlet Güvenlik Mahkemelerine katıldım ama böyle gerekçe görmedim. Aynı dün Diyarbakır'daki karar (HDP tutuklamaları) gibi. Ama umudumuzu kaybetmeden dayanışma içinde direnerek mücadele edeceğiz"

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler