İstanbul’da borçlarını ödeyemeyen iki özel hastane kapandı

İstanbul’da İkitelli ve Sancaktepe’de bulunun iki özel hastane borçlarını ödeyemediği için kapatıldı. Uzun süredir ücretlerini alamayan sağlık emekçileri hukuki yollara başvurdu.

İstanbul’da borçlarını ödeyemeyen iki özel hastane kapandı

Yaşanan ekonomik krizle birlikte kapatılan işyerlerinin arasına her gün yeni bir tanesi daha ekleniyor. Artı Gerçek’te yer alan habere göre İstanbul’da İkitelli ve Sancaktepe’de bulunan iki özel hastane borçlarını ödeyemediği için kapatıldı.

Sancaktepe Sarıgazi’de bulunan özel hastanenin uzun süredir ücretlerini ödemediği sağlık emekçilerinin birçoğu alacaklarının tahsili için hukuki yollara başvurdu. Haciz yoluna giden alacaklı firmalar ise tıbbi cihazlara el koydu. Hastanenin kapanmasından çevrede bulunan medikal, optik ve eczaneler de olumsuz etkilendi. Bir medikal işletmecisi “Biz burada yatırımlarımızı hastanenin varoluş şekline göre yaptığımız için durumdan fazlasıyla etkilendik. Yeni bir hastanenin gelmesini temenni ediyoruz” dedi.

Yine hastanenin çevresinde bulunan bir eczane sahibi ise doktorların da aynı sıkıntıyı yaşadıklarını ve ayrılmak zorunda kaldıklarını belirterek “İçeride tıbbi cihaz diye bir şey kalmadı. Hepsi hacizlik olduğu için her gün tüm cihazlar adliye çalışanlarıyla birlikte toplatıldı” dedi.

İkitelli’de 19 yıldır faaliyet gösteren özel hastanenin de kapısına kilit vuruldu. Çalışanların aktardığına göre hastanedeki sıkıntılar 6 ay önce doktorların maaşlarının ödenmemesiyle başladı. 3 ay önce ise çalışanlar da maaşlarını alamamaya başladı ve hastane hizmete kapandı. Yatan hastalarla, yoğun bakım ünitesinde bulunan hastalar 1-2 içerisinde diğer hastanelere nakledildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler