İstanbul’a giriş çıkışlar durduruldu yasak başladığında yolda olanlar ne yapacak?

İstanbul’a araç giriş çıkışı yasağı saat 00.01 itibarıyla başladı. İstanbul giriş ve çıkışlarında 26 noktada araçlar geri çevriliyor. Peki yasak başladığında yolda olanlar ne yapacak? Otoyolda oluşan kilometrelerce kuyruk nedeniyle araçlar nasıl dönüş yapacak?

İstanbul’a giriş çıkışlar durduruldu yasak başladığında yolda olanlar ne yapacak?

 

SiyasiHaber

İçişleri Bakanlığının koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yayınladığı genelge uyarınca alınan büyükşehirlere giriş çıkış yasağı saat 00.01 itibarıyla İstanbul’da başladı. İstanbul'un sınırları olan Kocaeli istikametindeki Şekerpınar, Trakya tarafındaki Silivri'de 26 uygulama noktasında kolluk kuvvetleri, şehrin giriş ve çıkışlarında kontrollerine başladı. 00.01 itibarıyla ise şehrin giriş noktalarına bariyerler yerleştirilerek yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların transit geçişleri için yollar tek şeride düşürüldü. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmiyor, şehirden çıkmak isteyen sürücüler ise tekrar geri çevriliyor. Yollarda kilometrelerce uzunluğunda kuyruklar oluştu.

Ekipler, gece yarısından önce Anadolu Otoyolu'na giriş yapan araçların geçişine bir süre izin verdi. Daha sonra girişler bariyerlerle kapatıldı.

Peki yasak uygulanmaya başladığında yolda olan araçlar ve sürücüler ne yapacak? Örneğin, Kocaeli istikametinden gelen bir araç, İstanbul’dan geri çevrildiğinde ne yapacak? Çünkü bu araç geri dönmesi halinde döndüğü şehre de giremeyecek. Aynı durum Tekirdağ’dan yasak başlamadan önce yola çıkmış İstanbul’dan geri çevrilmiş bir araç için ya da tersi için de geçerli. Girişlerde kilometrelerce kuyruk oluştuğu için araçların otoyolda geri dönmelerinde de büyük sıkıntılar yaşanacak. Sorunun nasıl aşılacağı merak konusu. Henüz yetkililerden bu konu da bir açıklama yapılmadı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler