İstanbul ve İzmir’de iş cinayetleri: 2 işçi yaşamını yitirdi

İstanbul Başakşehir'de asansör boşluğunu boyayan işçinin üzerine halatı kopan asansör kabini düştü, işçi olay yerinde yaşamını yitirdi. İzmir’in Çiğli ilçesinde ise, 26 yaşındaki işçi ağır parçaları kaldırmakta kullanılan vinç ile üzerinde kaynak yaptığı makinenin arasında sıkışarak yaşamını yitirdi.

İstanbul ve İzmir’de iş cinayetleri: 2 işçi yaşamını yitirdi

İstanbul Başakşehir'de üstüne asansör kabini düşen boya işçisi olay yerinde yaşamını yitirdi.  

Olay dün saat 16.30 sıralarında Başakşehir Mutfakçılar Sanayi Sitesi M1 bloktaki döner imalathanesinde meydana geldi. Azeri uyruklu boya işçisi, asansör boşluğunu boyadığı sırada asansörün halatı koptu. Üçüncü katta bulunan kabin hızla yere çakıldı. Adı henüz öğrenilemeyen Azeri uyruklu işçi olay yerinde yaşamını yitirdi. Boyacının cesedi yapılan incelemenin ardından boşluktan çıkarılarak Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

 Vinç ile makine arasına sıkışan işçi yaşamını yitirdi

İzmir'in Çiğli ilçesinde, ağır sanayi makineleri üreten bir firmada çalışan Ümit Deveci (26), ağır parçaları kaldırmakta kullanılan vinç ile üzerinde kaynak yaptığı makinenin arasında sıkışarak yaşamını yitirdi.

Olay dün saat 12.00 sıralarında Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde meydana geldi. Ağır sanayi makineleri üreten ve montajlayan bir şirkette çalışan Ümit Deveci, bir makine üzerinde kaynak yapmaya başladı. Bu sırada çalışan vinci görmeyen Deveci, kaynak yaptığı makine ile kendisine çarpan vincin arasında sıkıştı. Olayı gören iş arkadaşları durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde gencin yaşamını yitirdiğini belirledi. Yeni evlendiği ve eşinin hamile olduğu öğrenilen Deveci'nin cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler