İstanbul Valiliği'nden Esenyurt açıklaması

Suriyelilere yönelik saldırıya ilişkin açıklama yapan İstanbul Valiliği, 'Provokatif paylaşımlar yapanlar hakkında yasal işlem yapılacak' dedi.

İstanbul Valiliği'nden Esenyurt açıklaması

İstanbul Esenyurt'ta dün akşam gürültü nedeniyle çıktığı belirtilen kavganın ardından kalabalık bir grubun Suriyelilere ait işyerlerine saldırmasına ilişkin İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. 3 kişinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, saldırının Suriyelilere yönelik olmasına ilişkin herhangi bir ifadeye yer verilmedi. Açıklamada, sosyal medyada iddia edildiği gibi olayda kimsenin ölmediği, bu yönde paylaşım yapanlara ilişkin inceleme başlatıldığı belirtildi.

Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi'nde dün çıkan olaylara ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Esenyurt ilçemizdeki bir düğünde 3 vatandaşımızın yaralanmasına sebebiyet veren 3 şüpheli gözaltına alınmıştır. İlçe Kaymakamlığımız koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve başta Sinoplular Derneğimiz olmak üzere sağduyulu hemşehrilerimizin işbirliğiyle provokatif girişimler başarısız olmuştur. Yaralanan vatandaşlarımız sevk edildikleri hastanelerde ayaktan tedavi edilerek taburcu edilmişlerdir.

Bahsedilen olayda ölen ya da öldürülen hiçbir kimse olmadığı halde, sosyal medya yoluyla halkı kin ve nefrete sevk etmeye, vatandaşlarımız ve yabancı misafirler arasında gerginliğe yol açabilecek provokatif paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir. Söz konusu paylaşımlarda bulunanların tespiti ve haklarında yasal işlemlerin derhal başlatılmasıyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçirilmiştir." 

(Artı Gerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler