İstanbul Kitap Fuarı'nda Anarşist Meydan Gazetesi çalışanlarına polis saldırısı!

İstanbul Kitap Fuarı'nda gazete dağıtımı yapan Meydan Gazetesi çalışanları saldırıya uğradı. Yaşanan saldırıda 6 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

İstanbul Kitap Fuarı'nda Anarşist Meydan Gazetesi çalışanlarına polis saldırısı!

Aylık anarşist gazete Meydan’ın 41. sayısının dağıtımı için TÜYAP Kitap Fuarı’nda bulunan gazete dağıtımcılarına polis ve güvenlik saldırdı. 6 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

İstanbul Kitap Fuarı'nda yaşanan ikinci saldırı

Birkaç saat öncesinde İstanbul Kitap Fuarı'nda Kırmızı Kedi Yayınevi'nin standında imza etkinliği olan yazar Sabahattin Önkibar ve yayınevinin çalışanları yaklaşık 10 kişilik MHP'li faşist bir grup tarafından saldırıya uğradı. Yaşanan aldırıları engellemesi gereken polis ise aynı kitap fuarında Anarşist Meydan Gazetesi dağıtımcılarını işkence ederek gözaltına aldı.

Kayseri Kitap Fuarı'ndaki saldırı artarak devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde benzer bir saldırı Kayseri Kitap Fuarı'nda yaşanmıştı. Yazar İhsan Eliaçık bir grup AKP'li faşistin saldırısına uğramıştı. Yaşanan saldırının aradından Ayrıntı Yayınevi, Doğu Kitabevi ve İletişim Yayınları, fuardan çekilme kararı almıştı.

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler