İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyesi Kutluk Özgüven hakkında hukuki süreç başlattı

İstanbul Aydın Üniversitesi, Akit TV'de 13-16 yaş aralığındaki çocuklar için "Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş" diyen İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven hakkında hukuki süreç başlatıldığını açıkladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyesi Kutluk Özgüven hakkında hukuki süreç başlattı

 

Sevda Noyan'ın tehdit dolu sözleriyle gündem olan Ülke TV'nin ardından bir skandal da Akit TV’de yaşanmıştı.

Akit TV'de Sabri Balaman'ın moderatörlüğünü yaptığı 12 Mayıs’ta yayınlanan Derin Kutu programında İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve Dr. Lütfü Özşahin tarafından İstanbul Sözleşmesi konuşuldu.

 

 

Programda 13-16 yaş aralığındaki çocuklar için "Süper kadın diye bir ırk var. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş" diyen İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven'e tepkiler çığ gibi büyüdü. Akademisyene bir kınama da kendi üniversitesinden geldi. İstanbul Aydın Üniversitesi söz konusu ifadelerin kabul edilemez olduğunu belirterek personel hakkında hukuki süreç başlattığını duyurdu.

Üniversitenin resmi sosyal medya hesabından "Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof.Dr Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır," açıklaması yapıldı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler