İsrail ordusu yine saldırdı: 2 Filistinli öldürüldü, 40 kişi yaralandı

Filistinlilerin Gazze’de barışçıl bir şekilde sürdürdükleri "Büyük Dönüş Yürüyüşü" etkinliğine İsrail askeri yine saldırdı. İsrail askerleri, abluka altındaki Gazze sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere ateş açması sonucu iki kişi hayatını kaybetti, onlarcası yaralandı.

İsrail ordusu yine saldırdı: 2 Filistinli öldürüldü, 40 kişi yaralandı

İsrail askerlerinin abluka altındaki Gazze sınırında gösterilerini sürdüren Filistinlilere ateş açması sonucu 2 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda göstericinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu iki Filistinli yaşamını yitirdi. İsrail askerlerinin ateşiyle 5'i ağır 40 Filistinlinin de yaralandığı kaydedildi.

Gösterilerin başladığı geçen cumadan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 23'e yükseldi. Bir haftadır süren gösterilerde bin 500'den fazla Filistinli de yaralandı.

Filistinlilerin abluka altındaki Gazze sınırında geçen cuma başlattıkları "Büyük Dönüş Yürüyüşü" kapsamındaki barışçıl gösterileri İsrail'in tehditlerine rağmen devam ediyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler