İsrail askerlerini vuran Filistinli Ömer Ebu Leyla çatışmada katledildi

Batı Şeria'da biri asker olmak üzere iki İsrailliyi öldüren, bir askeri de ağır yaralayan Filistinli Ömer Ebu Leyla, bulunduğu evi kuşatan işgal güçleriyle girdiği çatışmada katledildi.

İsrail askerlerini vuran Filistinli Ömer Ebu Leyla çatışmada katledildi

Batı Şeria’daki yasadışı Ariel Yahudi yerleşim birimi yakınında bulunan Ariel ve Giti kavşaklarında 17 Mart’ta düzenlenen bıçaklı ve silahlı saldırıda biri asker olmak üzere iki İsrailli ölmüş, bir asker de ağır yaralanmıştı.

Saldırının 19 yaşındaki Filistinli Ömer Ebu Leyla tarafından gerçekleştirildiğini duyuran İsrail işgal güçleri, dün (19 Mart) Ebu Leyla’nın gizlendiği bölgeye operasyon düzenledi.

Filistin merkezli Ma’an Haber Ajansı’nın haberine göre, ağır silahlı onlarca İsrail askeri, gece saatlerinde Ramallah kentinin kuzeyindeki Abveyn köyüne baskın yaptı ve köyün elektrik hatlarını kestikten sonra Ebu Leyla’nın bulunduğu evi abluka altına aldı.

İsrail işgal güçlerinin teslim ol çağrısına Ebu Leyla’nın ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma yaşandı. Ebu Leyla, bulunduğu evin ağır silahlarla yoğun ateş altına alınmasının ardından işgal güçlerince katledildi ve naaşı kaçırıldı.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan İsrail işgal güçleri de, Ömer Ebu Leyla’nın gizlendiği binanın abluka altına alındığını ve çıkan çatışmada öldürüldüğünü kaydetti.

Bazı İsrailli sosyal medya hesapları ise Ebu Leyla’nın infaz edildiğini gösteren fotoğraflar paylaştı.

Bölgede arbede yaşandı

Öte yandan İsrail askerleri ile bölgedeki Filistinli gençler arasında arbede yaşandı. İşgal güçlerinin gerçek ve plastik merminin yanı sıra ses bombasıyla gerçekleştirdiği saldırılarda 9 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Sendika.Org

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler