IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybeden BÖG Komutanı Gökhan Taşyakan'ın veda mektubu yayımlandı

Rojava’da IŞİD’e karşı savaşırken yaşamını yitiren BÖG Komutanı Gökhan Taşyakan’ın veda mektubu yayımlandı.

IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybeden BÖG Komutanı Gökhan Taşyakan'ın veda mektubu yayımlandı

Rojava’da IŞİD’e karşı savaşırken yaşamını yitiren Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) Komutanı Gökhan Taşyakan’ın veda mektubu yayımlandı.

Taşyakan’ın ölmeden önce kaleme aldığı mektubunda “IŞİD zulmüne direnen Kürt halkı başta olmak üzere; ezilenlerin enternasyonalist dayanışması mümkü hale geldi. Kürt halkının muazzam devrimci potansiyeli Ortadoğu’nun yüz akı oldu” ifadelerini kullandı. 

Umut Gazetesi'nin yayımladığı mektubun tamımı şöyle; 

“Sevgili annem, babam, ağabeyim, mücadele yoldaşlarım, Türkiye işçi sınıfı, ezilen Kürt halkı her ulustan genç yaşlı ve kadın yaşam arkadaşlarım, Kurtuluş savaşçıları…

Siz bu satırları okuyorsanız ben Necdet Adalı’nın, Zeki Erginbay’ın, Aynur Sertbudak’ın ve Behzat Baykal’ın ışıklı yolunda ilerliyorumdur.

Tarihsel ve siyasal olarak ezilen Kürt halkının haklı mücadelesinde entarnasyonalist saflarda bir nebze olsun katkı sunabilmişsem ne mutlu bana ve Kurtuluş savaşçılarına…

Sizleri işçi sınıfı ve ezilen halkların haklı mücadelesini hiçbir etki altında kalmadan, kendi özgür irademle desteklemekten pişman olmayacağım, uğruna ölünebilecek değerler vardır ve var olacaktır. Ancak uğruna ölünebilecek değerler yaratmak çok daha zordur. İşte Kurtuluş safları uğruna ölünebilecek değerler silsilesi yaratan bir maniveladır. Şöyle seslenmek isterim sizlere: ‘Aslolan örgüttür, aslolan mücadeledir.’

IŞİD çetelerinin zulmüne direnmek, insanlığın safında yerini almak demektir. Bizlerde naçizane bu görevi hakkıyla yerine getirebilecek görevlerde bulunabilmişsek bu ezilen Kürt halkı sayesinde olabilmiştir. Kürt halkının tarihsel direnişi böyle bir enternasyonalist direnişi mümkün hale getirmiştir.

IŞİD zulmüne direnen Kürt halkı başta olmak üzere; ezilenlerin enternasyonalist dayanışması mümkü hale geldi. Kürt halkının muazzam devrimci potansiyeli Ortadoğu’nun yüz akı oldu.

Buradan birkez daha seslenirken Kurtuluşumuzun bayrağı yere düşmeyecek rahatlığıyla sizleri bir kez daha selamlıyorum.

Nasıl ki düşmediyse Stalingrad, yenilmediyse Moskova, düşmeyecek Kobane, düşmeyecek Afrin, düşmeyecek Rojava, direniş yenilmeyecek. Bugüne kadar bana emeği olan mücadele yoldaşlarımı ve dostlarımı bir kez daha selamlıyorum. Elveda bütün dünyanın halkları, işçi sınıfı ve ezilenler elveda…” 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler