IŞİD itirafçısı örgütün yöntemlerini anlattı

Adana'da tutuklanan Suriye uyruklu terör örgütü IŞİD üyesi, itirafçı oldu. Kamplarda verilen cezaları ve örgüt üyelerinin ruh hallerini anlattı.

IŞİD itirafçısı örgütün yöntemlerini anlattı

İtirafçı, iki askerin kaçırılması olayının sorumlusu Hasan Aydın'ın örgüte nasıl eleman kazandırdığını anlattı.

Adana'da tutuklanan Suriye uyruklu terör örgütü IŞİD üyesi, itirafçı oldu. Kamplarda verilen cezaları ve örgüt üyelerinin ruh hallerini anlattı. 

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan IŞİD üyesi B.B, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini söyleyerek itirafçı oldu.

2013 yılında örgüte katıldığını anlatan B.B, silahlı eğitim almak için Suriye'nin Rakka kenti yakınlarındaki Akerşi köyünde bir süre yaşadığını, kampta Suriyeli olmayan yüzü maskeli örgüt üyelerinin de bulunduğunu söyledi. 

Oda hapsi cezası       

Kamptaki disiplin faaliyetlerine ilişkin itiraflarda da bulunan B.B, eğitimlerde komutanların ceza vermek istediği örgüt üyelerinin elleri ve ayaklarını bağlayıp 3 gün bir odada tek başına bıraktıklarını anlattı.

İlerleyen günlerde komutanların hayat tarzlarında çelişkiler gördükten sonra örgütten kaçmak için fırsat aramaya başladığını dile getiren B.B, ailesini görmek için 2014 yılında geldiği Adana'da daha önce Rakka'da gördüğü IŞİD'li terörist Hasan Aydın'la karşılaştığını ve Aydın'ın örgüte eleman kazandırmak için çalıştığını itiraf etti.

B.B, Suriye'de biri asker 2 Türk vatandaşının kaçırılmasının da yer aldığı IŞİD'in propaganda görüntülerindeki 3 Türk'ten biri olan Hasan Aydın'ın örgüte nasıl eleman kazandırdığını şöyle anlattı: "Hasan Aydın, kazandırmak istediği kişilere 'Cihada gidiyorsunuz. Şehadeti tadacaksınız. Ben de eğitiminiz bitmeden orada olurum' diyordu.”

Cesaret hapı iddiası          

B.B, örgüt yöneticilerinin örgüt üyelerinin yemeklerine cesaret hapı kattığını öne sürerek, “IŞİD'in İslam dinine zarar vermek için kurulmuş bir örgüt olduğuna inanıyorum. IŞİD terör örgütü içerisinde yer aldığım için çok pişmanım" diye konuştu.

2 Kez yakalanıp serbest bırakılmış         

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen B.B, tutuklandı. Öte yandan Cumhuriyet'in İHA'ya dayandırdığı habere göre,  IŞİD'in Türklerden oluşturduğu 'Yaşar Grubu'nun içerisindeki infaz timinde yer alan Hasan Aydın'ın 2012'de Adana'daki El Kaide operasyonunda, 2015'te ise Hatay'dan Suriye'ye geçmek isterken yakalanıp serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler